05
Środa
Luty
godz. 18:00

Klub dyskusyjno-filozoficzny COGITO: Nastolatki i kryzys klimatyczny

Spotkanie przełożone z 8.01.2020 r.

Lubisz filozofię i chciałbyś podyskutować na ciekawe i ważne tematy? Do tej pory poruszaliśmy tematy takie: prawda i post-prawda, mowa nienawiści we współczesnym świecie, wpływ technologii na umysł człowieka oraz zanieczyszczenie środowiska i globalne ocieplenie. Każda z dyskusji jest wyjątkową okazją do poznania różnych punktów widzenia na tematy, które w dzisiejszych czasach elektryzują społeczeństwo. Tak będzie i tym razem, ponieważ wykład rozpoczynający spotkanie – nawiązujący do historii danego zagadnienia, jest bazą do dalszych rozważań, w których każdy odbiorca może podzielić się swoją opinią, zarówno z prowadzącym, jak i innymi uczestnikami.

W trakcie lutowego spotkania podyskutujemy na temat reakcji młodych ludzi na kryzys klimatyczny. Mowa będzie nie tylko o medialnym fenomenie Grety Thunberg, ale także o innych akcjach młodych ludzi, którzy uświadamiają sobie coraz bardziej, że świat ich dorosłości nie będzie taki jak świat ich rodziców. Są także świadomi tego, że to obecne dorosłe pokolenie gotuje im taką nieciekawą przyszłość. Na początku spotkanie zaprezentujemy, jak kryzys klimatyczny staje się dziś centralnym tematem dyskusji filozoficznych na temat kondycji człowieka  i współczesnej cywilizacji.

Prowadzenie: dr hab. Mirosław Piróg.

  • Spotkanie+ Wykład
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 6/7,50 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt