08
Niedziela
Listopad
godz. 18:00

Koncert „Dwa Żywioły” w wyk. Wojciecha Ciuraja z zespołem/ transmisja online

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany online. Link znajdziecie w dniu koncertu tutaj oraz na naszym fb.

Koncert promujący wydanie płyty na temat 100-lecia rocznicy wybuchu powstań śląskich. Muzyka to rockowo-folkowe piosenki opowiadające tą burzliwą historię.

W setną rocznicę wybuchu II powstania śląskiego światło dzienne ujrzał kolejny solowy album Wojciecha Ciuraja – Dwa Żywioły. To druga część tryptyku śląskiego, upamiętniającego setną rocznicę powstań śląskich. Poprzedni album – Iskry w Popiele – okazał się sukcesem na skalę międzynarodową. Artysta z Wodzisławia Śląskiego wystąpił ze swoim materiałem między innymi w Nipponie, gdzie płyta doczekała się wydania dedykowanego na lokalny rynek. Gośćmi specjalnymi na tym wydawnictwie byli Józef Skrzek (SBB) oraz aktor Marian Dziędziel.

Na płycie, z której muzykę usłyszymy, Wojciech Ciuraj miesza style i gatunki w opowieści o historii swojego regionu. Na projekt składa się pięć kompozycji, w których, co charakterystyczne dla Ciuraja, większość z nich to dłuższe formy. Wśród nich Suita Czterech Rzek, która trwa niemal 25 minut.

Mimo, że Ciuraj z pewnością zalicza się do twórców progresywnych, to chętnie czerpie z innych gatunków. Na koncercie usłyszymy eksperymenty z hip-hopem, jazzem, blues rockiem, muzyką filmową czy klasycznym progrockiem.

  • Koncert+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety:

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt