11
Piątek
Marzec
godz. 19:00

Koncert Fado. Kinga Rataj z zespołem/ Kobieca Art Arena

Kinga Rataj swoim głosem i w języku Królowej Fado – Amalii Rodrigues, opowiada nam o saudade – nostalgii, miłości, śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami. Ale Fado to nie tylko tristeza, to także smak wina, radość życia, energia, miłość… ta spełniona. Śpiew fado odzwierciedla Portugalczyków, ich wiarę w przeznaczenie, dominacje duszy i serca nad rozumem. Fado nie można wytłumaczyć ani opisać, musi być silnie odczuwalne, doświadczane… trzeba je przeżyć. Na koncercie można usłyszeć zarówno tradycyjne fado, które wywołuje prawdziwe wzruszenie… a także fado w połączeniu z jazzem, tango czy flamenco.

Towarzyszą jej znakomici muzycy, dzięki czemu każdy występ to muzyczna uczta i dobra zabawa.

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce. W 2006 roku w Krakowie zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest Laureatką Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Drugiego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty Korowód a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie Śpiewać każdy może.

Z sukcesem brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych. Dwukrotnie występowała w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach. W 2010 roku w koncercie finałowym Klimaty zaśpiewała obok Anny Marii Jopek, a już rok później pokazała się z koncertem pieśni portugalskich, który wzbudził zachwyt wśród publiczności Krakowa, Warszawy , Gdańska i wielu innych miast. Koncert ten został niezwykle entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu Etniczne Inspiracje w Warszawie, podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Letniego Festiwalu Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, warszawskiego Festiwalu ArtPark 2012, a także kilkakrotnie w ramach Ethno Jazz Festival we Wrocławiu oraz wielu innych.

W portugalskich pieśniach FADO prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego , że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku.

Kinga Rataj – głos
Piotr Domagała – gitara
Oleg Dyyak – akordeon, duduk, instrumenty perkusyjne.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Koncert+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 20/16 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt