25
Sobota
Wrzesień
godz. 19:00

Koncert Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej: „Pozdrowienia z Rosji”

Orkiestra działa przy parafii OO. Kamilianów w Tarnowskich Górach. Powstała pod koniec lat czterdziestych z inicjatywy Pawła Cota – tarnogórskiego nauczyciela muzyki i autora zbiorów opracowań kościelnych. Muzycy regularnie uświetniali wszystkie ważniejsze uroczystości kościelne w parafii.

Pierwszy samodzielny koncert orkiestry odbył się w parku przyklasztornym w 1971 r. Przez szereg lat zespół był prowadzony przez Józefa Zyzika. Na przestrzeni lat, dzięki inicjatywie parafianina Bronisława Golka, nastąpił dynamiczny rozwój zespołu, który z czasem przyjął nazwę Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej.

W 2019 roku z PKOD powstało Stowarzyszenie Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej mającego na celu propagowanie kultury muzycznej w regionie. Zespół z powodzeniem wykonuje muzykę sakralną, filmową, folkową, operową i rozrywkową; gra razem z chórami i solistami, organizuje koncerty plenerowe, promenadowe i noworoczne.

W ramach koncertu „Pozdrowienia z Rosji” usłyszymy: „Festive Overture” Dimitra Szostakowicza, Suita z baletu „Dziadek do Orzechów” oraz Suita z baletu „Jeziora Łabędziego” Piotra Czajkowskiego, „Lot trzmiela” Mikołaja Rimskiego – Korsakowa, Suita z baletu „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa, „Taniec z szablami” Arama Chaczaturiana i inne.

Bilet: 40 zł.

  • Koncert+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 40 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt