19
Sobota
Luty
godz. 19:00

Koncert “PARSIFAL PIANO TRIO”

Rozpoczynamy cykl koncertów muzyki klasycznej w TCK. Jako pierwsze wystąpi włoskie trio (z tarnogórzanką w składzie).

Parsifal Piano Trio, obecnie tworzą  Jalle Feest (skrzypce), Emilia Sługocka (wiolonczela) i Anna Paola Milea (fortepian). Narodziło się w 2001 roku z miłości do poszukiwania jakości i zainteresowania odkrywaniem na nowo dzieł  kompozytorów mało znani jako Xaver i Philipp Scharwenka, Clara Wieck Schumann, Fanny Mendelssohn, Lili Boulanger.

Repertuar Parsifal Piano Trio sięga od klasycyzmu przez XX w. po muzykę współczesną.

Trio występuje regularnie we Włoszech, ciesząc się jednomyślnym uznaniem publiczności i krytyków. Za granicą odbył tournée po Europie, Ameryce Północnej i Południowej, występując w prestiżowych teatrach i salach koncertowych. W 2004 roku na zaproszenie Włoskiego Instytutu Kultury w Dżakarcie reprezentował Włochy na VII Międzynarodowym Festiwalu w Teatrze Gedung Kesenian w Dżakarcie.

W 2017 roku został odznaczony Srebrnym Medalem – Wybitne Osiągnięcie w kategorii „trio” podczas Global Music Awards.

Po wydaniu w 2018 roku pierwszego albumu „Invisible Landscapes” dla BAM Beyond Any Music, nagrodzonego srebrnym medalem na Global Music Awards w Los Angeles, Parsifal Piano Trio wydało w 2021 roku płytę „Trio for Tango” dla „Luna Rossa Classic”, za którą otrzymało nagrodę Music and Stars w kategorii najlepszej płyty z muzyką kameralną i najlepszego projektu muzycznego.

TCK informuje, że wprowadza dodatkową pulę 70% miejsc na widowni, nie wliczonych do limitu, przeznaczonych wyłącznie dla osób zaszczepionych. Osoby, które zakupiły bilet z dodatkowej puli są zobowiązane do okazania przed wejściem na wydarzenie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 wraz z dokumentem tożsamości. Nieokazanie ww. dokumentów będzie skutkowało niewpuszczeniem na dane wydarzenie.

  • Koncert+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 36/45 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt