29
Sobota
Maj
godz. 19:00

Wieczór z poezją śpiewaną w wykonaniu duetu Retrospektakl

Zapraszamy na wieczór z poezją w TCK.

Wystąpi duet Maria Aleksandra Holka i Aleksander Baszun:

Maria Aleksandra Holka
Polska kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej, aranżerka, autorka tekstów, wokalistka, pianistka, muzykolog, pedagog.
Edukację muzyczną rozpoczęła w 1992 roku w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr. 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie. Naukę kontynuowała w klasie rytmiki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia nr. 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie („Bednarska”). Ukończyła studia na Wydziale Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Kompozycją muzyki zajęła się ok. 14 roku życia. Początkowo tworzyła muzykę poważną, współpracując m.in. z Unplugged Orchestra. Około 2008 roku założyła wraz z Aleksandrem Baszunem zespół Retrospektakl, z którym zdobyła kilka nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach i festiwalach. Z czasem skład powiększył się o kolejnych muzyków: Kamilę Wyrzykowską (wiolonczela), Joachima Łuczaka (skrzypce), Rafała Hajdugę (kontrabas), Mikołaja Graczyka (perkusja). Jest (obok Aleksandra Baszuna) liderką zespołu, autorką tekstów i muzyki, śpiewa i gra na fortepianie oraz akordeonie.
W 2013 zadebiutowała jako kompozytorka muzyki teatralnej (wraz z Aleksandrem Baszunem) do spektaklu „Das Abenteuer der kleinen Dickmadame”, w reżyserii Gabriela Wonga, prezentowanego w Theater für Niedersachsen w Hildesheim. Rok później debiutowała jako kompozytorka muzyki filmowej w pełnometrażowym filmie dokumentalnym „Solidarność według kobiet” w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego. Od 2014 roku współpracuje z wydawnictwem Agora jako autorka oprawy muzycznej Gali Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Od 2015 współpracuje z wydawnictwem Magnetic Records (Universal Music Polska) jako autorka muzyki i tekstów, głównie o tematyce dziecięcej. Od 2016 wykłada śpiew w Studium Wokalno – Aktorskim w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Joanna Rawik, Piotr Rodowicz, Witold Karolak, Gabriel Wong, Aleksander Baszun, Michał Błeszyński,
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS i SAWP.


Aleksander Baszun
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Muzyk. poeta, rysownik i grafik. Autor piosenek, tekstów, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, wokalista, saksofonista i multiinstrumenatlista. Współzałożyciel zespołu Retrospektakl. Uczestniczył w wielu projektach, koncertach i nagraniach piosenki artystycznej, muzyki jazzowej, funkowej, rockowej, żydowskiej, ludowej, muzyki klasycznej i innych. Jako rysownik specjalizuje się w ołówku.

  • Literatura+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 20 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt