25
Piątek
Czerwiec
godz. 17:00

Letnie muzykowanie- koncert Szkoły Suzuki

 Zapraszamy na plenerowy koncert w wykonaniu małych artystów, uczęszczających na zajęcia Szkoły Suzuki w Tarnowskich Górach. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do posłuchania muzyki wykonywanej na żywo dla całych rodzin i być może zachęci kolejne pokolenie do nauki gry na instrumencie! 

Czym jest metoda nauczania Suzuki ? Jest to metoda uczenia małych dzieci gry na instrumentach muzycznych na zasadzie naśladownictwa, stworzona przez japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki. Celem Suzuki nie było kształcenie zawodowych muzyków. Główny nacisk położony jest na wszechstronnym rozwoju dziecka oraz pomoc w rozwoju jego koncentracji, samoświadomości i samokontroli, umiejętność uczenia się oraz kształtowanie wysokiego poczucia własnej wartości, jego zdolności dostosowawczych oraz otwartości na świat jeżeli dostarczymy mu odpowiednich bodźców do rozwoju oraz zachęcimy go do poznawania świata, ludzi i podtrzymamy w chwilach niepewności i zwątpienia. Te czynniki mają wpływ na rozkwit naszego talentu oraz naszej osobowości. nauczanie początkowo odbywa się bez pomocy nut – ważne jest nauczenie dziecka słuchania samego siebie, umiejętności wczucia się we własne ciało, poznanie energetyki muzyki jako sposobu porozumiewania się, a nie rozpoznawanie nut, które są tylko zapisem melodii.

Zapraszamy serdecznie już 25.06.2021r.
Niech koncert stanie się inspiracją dla najmłodszych!

Miejsce: sala widowiskowa TCK
Wstęp wolny

  • Muzyka
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt