18
Wtorek
Luty
godz. 18:00

Spotkanie DKF „Olbrzym”:Oscary 2020 – podsumowanie

Zaczęło się w 1929 roku od skromnej uroczystości w Hollywood Roosevelt Hotel przy udziale zaledwie 250 osób. Pierwsza gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej trwała zaledwie 15 minut, a przedstawiciele świata mediów wykazując umiarkowane zainteresowanie opuścili ją jeszcze przed zakończeniem. Obecnie rozdanie Oscarów jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla amerykańskiej i międzynarodowej branży filmowej, szeroko komentowanym przez dziennikarzy, krytyków i kinomanów. Choć sama statuetka przedstawia wartość symboliczną, ten który ją otrzyma może liczyć na powszechne uznanie, zainteresowanie i lukratywne propozycje pracy. Wśród tegorocznych kandydatów prym wiodą „Joker” Todda Phillipsa z 11 nominacjami, „Irlandczyk” Martina Scorsese, „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino i „1917” Sama Mendesa – każdy nominowany w 10 kategoriach. Szansę na nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego ma również polskie dzieło Jana Komasy „Boże ciało”. W czyje ręce Oscar trafi w tym razem? Przekonamy się o tym 9 lutego, a w tydzień później zapraszamy na spotkanie podsumowujące wybory Akademii.

O tegorocznych zwycięzcach i przegranych, o największych niespodziankach i największych rozczarowaniach oraz o samej uroczystej gali wręczenia opowie miłośnik kina i sympatyk DKF „Olbrzym” – Maciej Matusik.

  • Film+ Spotkanie
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt