02
Piątek
Wrzesień
godz. 19:00

Pokaz filmu anime „Mirai”/ Bunka Festiwal 2022/ Показ аніме-фільму ,,Мірай”/ Бунка Фестиваль 2022

Próbując poznać kulturę Japonii nie sposób nie natknąć się na wybitne dzieła kinematograficzne, w tym filmy animowane, poza „Krajem kwitnącej wiśni” wyróżniane określeniem anime ze względu na charakterystyczny styl rysowania, którego nie da się pomylić z niczym innym. Anime, które od lat 80. goszczą na rynkach zagranicznych, stały się nie tylko produktem eksportowym przynoszącym ogromne zyski, ale też dobrem kulturowym i odbiciem przemian społeczno-kulturowych dokonujących się w Japonii. Na temat gatunku filmowego, który do dzisiaj gości w kinach na świecie porozmawiamy podczas Bunka Festiwal 2022 po seansie nominowanego do Oscara anime przygodowo-dramatycznego „Mirai” z 2018 r. w reżyserii Mamoru Hosody. Film opowiada o wielkich zmianach w życiu rozpieszczonego chłopca – Kuna. W jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka Mirai, na której skupia się odtąd cała uwaga rodziców. Niedługo potem młody bohater odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję siostry.

Zapraszamy do DKF Olbrzym.

Прагнучи пізнати культуру Японії, неможливо не натрапити на видатні кінематографічні роботи, в тому числі анімаційні фільми, окрім «Країни сонця, що сходить», виділеного терміном аніме завдяки характерній манері малювання, яку не можна сплутати ні з чим іншим. Аніме, які вийшли на зовнішні ринки з 1980-х років, стали не тільки експортним продуктом, що приносить величезні прибутки, але й культурним надбанням і відображенням соціокультурних змін, що відбуваються в Японії. Про кіножанр, який досі присутній у кінотеатрах світу, ми поговоримо під час Фестивалю Бунка 2022 після показу аніме-пригодницької аніме-драми «Мірай» режисера Мамору Хосоді, номінованої на «Оскар» у 2018 році. Фільм розповідає про великі зміни в житті розпещеного хлопчика Куна. У його сім’ї з’являється молодша сестра Міраї, яка відтепер прикута до уваги батьків. Незабаром після цього юний герой відкриває секретний сад, де він подорожує в часі та зустрічає старшу версію своєї сестри.

Запрошуємо до ДКФ Ольбжим.

  • Film
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10/12 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt