Prelekcje konkursowe i pokaz filmu „W Trójkącie” | Tarnogórski Konkurs Prelegencki | DKF
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię.
2022 | Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy | reż. R. Östlund | czas trwania – 123 min.| dramat, komedia
Zwiastun: https://tinyurl.com/yrbjjvft
Po pokazie filmu „W TRÓJKĄCIE” – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.
Prelekcje przed filmem „W trójkącie” wygłoszą:
Anna Gołkowska
Tarnogórzanka z urodzenia, zakochana w swoim mieście. Absolwentka judaistyki i filologii polskiej. Na co dzień pracowniczka korporacji. Po pracy aktywnie zaangażowana w życie miasta. Miłośniczka historii mody, swoją pasję realizuje poprzez wykłady i działalność w internecie. Uwielbia oglądać filmy, czytać o nich i rozmawiać o nich. Fascynuje ją zarówno klasyka, eksperyment jak i popkultura. Prelegentka w kinie Kosmos, gdzie łączy dwie pasje – kino modę w cyklu „Modowy Klub Filmowy”, odkrywając nieustanny mariaż i związki tych dwóch sztuk.
Tomasz Mucha
Mieszkam w Chorzowie, jestem dziennikarzem, piszę głównie o sporcie, ale także o historii, sprawach społecznych, podróżach, kulturze. Film jest moją pasją, jestem laureatem Tarnogórskiego Konkursu Prelegenckiego 2023. Chciałbym bronić tytułu 🙂
Patryk Duś
Kinoman, którego pasję rozbudziła „Incepcja” oraz „Podwójne ubezpieczenie”. Uwielbia filmy Sorrentino. W kinie ciekawych kontekstów i oryginalnych poglądów. Tli się w nim wciąż nadzieja, że w przyszłości będzie pracować pisząc.
JURY:
Karolina Kostyra: Filmoznawczyni i kinofilka, adiunktka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Autorka publikacji „Wiosenna bujność traw. Obrazy przyrody w filmach o dorastaniu” nominowanej przez Polskiego Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami do nagrody Debiut roku. Współredaktorka portalu „Final Girls – magazyn o kinie” poświęconego kinu gatunkowemu.
Piotr Ochman: wieloletni Prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego Olbrzym w Tarnogórskim Centrum Kultury. Miłośnik czeskiej kultury i kinematografii. Aktywnie uczestniczy w życiu tarnogórskiego DKFu, udziela się podczas dyskusji i debat o kinie, które odbywają się w „Olbrzymie”.
Patryk Tomiczek: absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: filmoznawstwo) i studiów podyplomowych Zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2005 – 2012 związany ze Stowarzyszeniem Inicjatywa w Katowicach w którym najpierw pełnił rolę Kierownika ds. Organizacji Projektów a następnie Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmów Kultowych. Od 2011 do 2016 roku był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim. W 2016 roku wygrał konkurs na dyrektora Instytucji Filmowej “Silesia-Film” w Katowicach. Od czerwca 2019 do lipca 2020 pełnił funkcję managera Transatlantyk Festival Jana AP Kaczmarka. Związany także był z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej. W latach 2010-2011 współtworzył z dr Jackiem Rokoszem popularny (i jeden z pierwszych w Polsce) podcast filmowy „Sklepik z horrorami”. Jest stałym gościem podcastu Strefa Mroku w których rozmawia o klasykach kina. W kwietniu 2023 r. otworzył własną firmę RESET zajmującą się m.in. popularyzacją filmów i wiedzy o kinie.
Autor fotografii: Michał Jędrzejowski
Koordynatorki: Aleksandra Jasiurkowska, Katarzyna Filak
Projekt dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Patronat wydarzenia:
Sponsor wydarzenia: