20
Niedziela
Luty
godz. 16:00

Przegląd SLAJDOWISKO.TG 2022/ VII Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej

Kolejna edycja SLAJDOWISKA.TG – nieodłącznego elementu lubianego przez tarnogórzan festiwalu Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej!

Wracamy niemal po dwóch latach, z nowymi obserwacjami i doświadczeniami, których ważnym elementem była (i jest nadal) pandemia. Temat podróży w czasach pandemii będzie motywem przewodnim tegorocznej – siódmej (i miejmy nadzieję, że szczęśliwej) edycji Tarnogórskich Dni Kultury Podróżniczej.

16:10 – 17:10

Ania Gulan i Kasia Irzeńska z prezentacją „Malezja i Singapur – państwa kontrastów”.

17:25 – 18:25

Andrzej Wiórek „ GreenVelo vs VeloDunajec czyli… Kole Polski na kole”

Turystyka rowerowa zdobyła w ostatnim czasie rzesze pasjonatów, ale jeszcze kilka lat temu, przy braku bezpiecznej infrastruktury, wielodniowa wyprawa rowerowa w Polsce byłą sporym wyzwaniem. Nowe polskie szlaki wszystko zmieniły. Czy szlak GreenVelo, który pozostaje najbardziej spektakularnym i najdłuższym szlakiem w Polsce, jest jednocześnie tym najlepszym? Tarnogórski Rajd Rowerowy przejechał 1900 km wschodniego szlaku rowerowego, był w jedynej, dostępnej dla rowerzystów dolinie Tatrzańskiego Parku Narodowego i moczył koła w wodach Zalewu Wiślanego. Różnorodność krajobrazów, setki spotkanych po drodze ludzi, dziesiątki przygód i sporo frajdy, czyli jak można spełniać marzenia podróżnicze w dobie pandemii.

18:40 – 19:40

Ewa Śleziak „Zielono mi… Kolory Irlandii”

Zaczęło się od zdjęcia, które przypadkowo zobaczyłam w Internecie. Im bardziej na nie patrzyłam, tym bardziej pragnęłam tam się znaleźć. Patrzeć na te wszystkie odcienie zieleni, zagubić się pośród przestrzeni, chłonąć naturę, słuchać fal uderzających o skały. Sytuacja w roku 2020 pokrzyżowała plany. Rok 2021 okazał się łaskawszy. Pozwolił wtopić się w zieleń irlandzkich krajobrazów, obcować z surowym klimatem wysp Aran, poczuć klimat irlandzkich miast To Irlandia, która pokochałam.

19:55 – 20:55

Maciej Jarolim – „Brazylia – reportaż krajoznawczy”

Reportaż z miast, opisujący ludzi i kulturę, pochodzenie oraz przyrodę z największymi trakcjami, między innymi jaguarem i tysiącami ptaków.

TCK informuje, że wprowadza dodatkową pulę 70% miejsc na widowni, nie wliczonych do limitu, przeznaczonych wyłącznie dla osób zaszczepionych. Osoby, które zakupiły bilet z dodatkowej puli są zobowiązane do okazania przed wejściem na wydarzenie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 wraz z dokumentem tożsamości. Nieokazanie ww. dokumentów będzie skutkowało niewpuszczeniem na dane wydarzenie.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Spotkanie
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt