15
Środa
Grudzień
godz. 18:00

Salon literacki TCK: Agnieszka Herman

Agnieszka Herman zawodowo zajmuje się projektowaniem okładek książek (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Wydawnictwo Literackie, Dreammee Little City, Norbertinum).

Opublikowała 5 tomików wierszy: Wybuchło słońce (WKMS, 1990), Zapisane światłem (Wydawnictwo Magazynu Literackiego, 1995), Jesienią najtrudniej iść środkiem dnia (Nowy Świat, 2015), Punkt przecięcia wiersze zebrane przełożone na język bułgarski przez Łyczezara Seliaszkę (NigtinGel, 2018), Tło (IssaBOOKS, 2019).  Finalistka Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego 2020 za tom Tło, zwyciężyła w głosowaniu internautów oraz uczestników gali przyznania nagród.

Uczestniczka poetyckich festiwali w Polsce i Europie. Swoje utwory publikuje w prasie krajowej i zagranicznej. Jej wiersze znalazły się również w licznych antologiach polskich i zagranicznych (bułgarskich, amerykańskich, ukraińskich, serbskiej, holenderskiej, węgierskiej, albańskiej, indyjskich).

Od 2016 r. bierze udział w zajęciach Szkoły Klasycznego Haiku prof. Agnieszki Umedy-Żuławskiej. Haiku drukowała w „Przekroju” i japońskim „Kuzu”.

www.agnieszkaherman.pl

Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie.

Wybrane recenzje:

Bardzo interesująca poetycka osobowość. Wydaje się, że mamy do czynienia z poetyką tradycyjną, uporządkowaną, umieszczoną w jakimś historycznym – i estetycznym – kontekście, ale wkrótce okazuje się, że co jakiś czas wyłaniają się tu rzeczy nieobliczalne, jakby autorka chciała zaskoczyć samą siebie w podróży ku Słowu.

Krzysztof Karasek

Wiersze Agnieszki Herman urzekają nastrojem, po kobiecemu uwodzą i odurzają, zapraszają czytelnika w podróż. Zresztą czytelnik czuje się wciągnięty w ten nadrealny świat schyłku jesieni.
W długą, niełatwą podróż do źródeł samotności. Jednak jest to piękna wędrówka, przez malarskie pejzaże, jesienne melancholie, fascynacje mistyką i pięknem, czyli w krainę poezji.

Zdzisław Antolski

Czytam tomik Agnieszki Herman pod tytułem „Zapisane światłem” i sycę się nim. (…) Ogromnie mi przypadła do gustu druga część tomiku Agnieszki Herman – piosenki. Dawno nie czytałam piosenek i z radością widzę, że są zgrabne i ogromnie osobiste, i może często mądrzejsze niż te galaktyki.

Agnieszka Osiecka, EXLIBRIS

Redaktor Piotr Adamczewski opieprzył mnie niedawno, że uprawiam w moich felietonach kryptoreklamę, co się nie godzi i miejsca mieć nie powinno. Otóż Piotr Adamczewski jest w błędzie – nie zajmuję się żadną kryptoreklamą. Jest dużo gorzej. Reklamuję w sposób najbardziej bezpośredni i wyuzdany: Basię, białe wino, przyjaciół i niektórych nieprzyjaciół (kto by jeszcze w Polsce pamiętał o Zbigniewie Brzezińskim, gdyby nie moje o nim wzmianki), poezję Agnieszek Herman i Osieckiej, piosenki Andrzeja Rosiewicza, Kuby Sienkiewicza, Ani Szałapak (…).

Ludwik Stomma, POLITYKA

—————–

TCK informuje, że wprowadza dodatkową pulę 70% miejsc na widowni, nie wliczonych do limitu, przeznaczonych wyłącznie dla osób zaszczepionych. Osoby, które zakupiły bilet z dodatkowej puli są zobowiązane do okazania przed wejściem na wydarzenie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 wraz z dokumentem tożsamości. Nieokazanie ww. dokumentów będzie skutkowało niewpuszczeniem na dane wydarzenie.

  • Spotkanie
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt