09
Czwartek
Kwiecień
godz. 17:00

Salonowa Pracownia Sztuki – warsztat „Wiosenne drzewko szczęścia”

Nasze kreatywne spotkania odbywały się do tej pory w pracowni Punkt Sztuki. Teraz przenosimy je do Waszych domów… Waszych salonów. Zapraszamy do inspirujących działań artystycznych i koniecznie pochwalcie się jak Wam wyszły rękodzielnicze cudeńka!

WIOSENNE DRZEWKO SZCZĘŚCIA

Dekoracja typu drzewko szczęścia opiera się na dawnej, wschodniej legendzie. Jest to opowieść  o drzewie, na którym wisiały złote monety. Kiedy wiatr poruszał gałązkami, na ziemię spadał deszcz drobnych pieniążków. Ta legenda sprawiła, że w domach pojawiły się  gatunki roślin o okrągłych liściach (np. grubosz jajowaty) lub figurki przypominające drzewka. Są one symbolem obfitości, bogactwa i powodzenia.

Choć drzewko szczęścia nawiązuje do tradycji dawnej Azji, nasza wersja będzie urozmaicona europejskimi i lokalnymi akcentami. Powstanie ciekawa dekoracja, która również może być ciekawą ozdobą stołu wielkanocnego.

Wiosenne drzewko szczęścia
Wiosenne drzewko szczęścia
Wiosenne drzewko szczęścia

Instrukcja:

Instrukcja
Instrukcja
Instrukcja
Instrukcja
Instrukcja
Instrukcja
Instrukcja
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt