13
Sobota
Luty
godz. 17:00

SF TG: Cyberiada/projekcje i pokaz świateł

(Uwaga pokaz przeniesiony do sali widowiskowej TCK, wstęp wolny)
Ludzie od zawsze fantazjowali na temat podróży w miejsca nieznane, nieodkryte, niedostępne. Nie tylko do obcych krajów, ale dalej – w niezbadane światy przestrzeni pozaziemskiej. Od dziesiątek lat zapatrzeni w gwiazdy zastanawiamy się jakie tajemnice kryją i czy pewnego dnia zdołamy je rozwikłać. Wyobrażenia na temat kosmosu bywają różne, zachwycające i przedziwne.

Pragnienie poznania cudów kryjących się na mrocznym firmamencie ponad naszymi głowami uwidaczniało się także w realizacjach twórców filmowych niemal od samych początków istnienia kina. We wczesnych filmach niemych Georges Méliès przedstawiał niesamowite wizje podróży na słońce i księżyc. Obecnie dzięki najnowszym zdobyczom technologicznym możemy znacznie lepiej poznać nasz system słoneczny. W 2014 roku Erik Wernquist stworzył graficzną wizualizację, opartą na prawdziwych zdjęciach wykonanych przez sondy kosmiczne, przedstawiającą ludzkie wojaże pozaziemskie, w przyszłości być może niedalekiej, być może bardzo odległej.
Jak w zderzeniu ze współczesną wiedzą, wypadają fantastyczne produkcje pioniera kina Mélièsa?
Zobaczcie sami podczas krótkometrażowych projekcji okraszonych dodatkowo pokazem nowoczesnych laserów.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Film+ Inne
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt