25
Niedziela
Luty
godz. 16:05

Przegląd prezentacji podróżniczych SLAJDOWISKO.TG 2024 / Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej IX

Na uczestników przeglądu czekają jak zwykle nagrody i upominki związane z tematyką podróżniczą.

Lista uczestników:

 • 16:05-16:50 – Bogumiła Rostkowska „Kanada to nie tylko wodospad Niagara
  Opis:
  Ontario to najmniejsza prowincja Kanady. W ramach prezentacji prelegentka przedstawi Państwu Sanktuarium św. Męczenników i muzeum ich misji, piękne plaże i bajeczne zachody słońca nad Jeziorem Huron, Niagara Falls – Wodospad Niagara, Toronto, CN Tower, a także udowodni, że wszędzie może być dobrze…
Zdjęcie przedstawia wodospad
 • 17:55-18:40 – Andrzej Wiórek „Słoweńskie wyzwanie, czyli jak rowerem przejechaliśmy z Alp nad Adriatyk w czasie „powodzi stulecia”
  Opis:
  Wszystko co wydarzyło się w dniu rozpoczęcia rajdu zburzyło nasze wcześniejsze plany, ale pomimo, a może właśnie dzięki temu nasza determinacja wzrosła. Obudziły nas o brzasku dnia syreny alarmu przeciwpowodziowego i nawet ten epizod, chociaż budzący niepokój, okazał się dobrą wróżbą…”. Słowenia nazywana jest czasami Europą w miniaturze. Dla turystyki rowerowej to praktycznie idealny cel. Alpejskie szczyty, urokliwe miasteczka czy lazurowe morze są na wyciągniecie ręki. Rowerowi turyści mogą tu liczyć na sympatię i wsparcie a infrastruktura zazwyczaj gwarantuje bezpieczną podróż. Czy zatem ten niespodziewany kataklizm, nazwany w słoweńskich mediach „powodzią stulecia” może nam pomieszać szyki? Słoweńcy, także w takich sytuacjach, potrafią łączyć cechy narodów z którymi sąsiadują. Rozwagę austriackich sąsiadów godzą z romantycznym, włoskim temperamentem. My bierzemy to sobie do serca i jak to Polacy, „robimy swoje” licząc, że podołamy wyzwaniom, które przyniesie kolejny dzień. Tarnogórski Rajd Rowerowy „pisze” kolejną historię, która udowadnia, że podróże pozwalają spełniać marzenia.
  Bezpłatne wejściówki mają na celu zwiększenie dostępności do kultury da szerokiego grona odbiorców.
Zdjęcie przedstawia krajobraz
 • 17:00-17:45 – Klaudia Pszczoła „Zachwycające Dolomity
  Opis:
  Na mój pierwszy zagraniczny trekking wybrałam Dolomity, które od razu skradły moje serce. To, co mnie urzekło w tych górach i tamtejsze miejsca wpisane na listę UNESCO, będę się starała pokazać podczas prezentacji.
Zdjęcie przedstawia Dolomity oraz kobietę
 • 18:50-19:35 – Michał Szymczyk „Wybrzeżem Bałtyku – ze wschodu na zachód 12 mol w 6 dni
  Opis:
  Mając do dyspozycji tylko 6 dni, podjęliśmy się wyzwania, by zobaczyć 10 najdłuższych polskich mol. Udało się nawet więcej i do listy dodaliśmy 2 niemieckie. Nie oznacza to jednak, że tylko na tym poprzestaliśmy – przy okazji przejechaliśmy całą polską linię brzegową Bałtyku, od miejscowości Piaski aż do Świnoujścia. Po drodze odwiedziliśmy m.in. takie miejsca jak Malbork, Westerplatte, gdańską starówkę, Hel, Ustkę czy ruiny kościoła w Trzęsaczu.
Zdjęcie przedstawia morze
 • Dodatkowy pokaz filmu pana Macieja Jarolima
  Opis:
  Madagaskar jest wyspą lezącą na Oceanie Indyjskim, której endemiczna roślinność, gościnność ludzi i gorący klimat przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę turystów. Film Macieja Jarolima jest opowieścią z podróży, jaką autor przeżył w 2023 roku.
 • 20:30 – 20:40 – zakończenie

Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie TCK
Koordynator: Barbara Kompała

Na zdjęciu pokazane logotypy sponsorów wydarzenia
 • Spotkanie
 • Sala widowiskowa, TCK w Centrum
 • Dorośli, Młodzież
 • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt