25
Sobota
Luty
godz. 16:00

SLAJDOWISKO.TG – przegląd / VIII Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej

Zapraszamy na prezentacje podróżnicze zgłoszone do udziału w Przeglądzie SLAJDOWISKO.TG, który jest nieodłącznym elementem Tarnogórskich Dni Kultury Podróżniczej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie TCK.

16:00 – rozpoczęcie
16:05 – Alicja Trojan „Tajlandia – kraina splątania”
W Tajlandii splątanie jest wszystko. Od makaronu w padthaiu zaczynając, przez okablowanie słupów energetycznych, na moralności i estetyce kończąc. Te różne rodzaje splątania przedstawię na zdjęciach i opowiem o doznanych fascynacjach podczas miesięcznej podróży po Bangkoku, Koh Samui i mieście Phuket.


17:00 – Ewa Kostrzewa „Ale Meksyk”
Margolcia i Ewiczka w podróży, czyli co tu zrobić z trzytygodniowym urlopem?
A może by tak do Meksyku!? Całą wyprawa jak zwykle wymaga szczegółowego planu i organizacji, bo pilota nie będzie, zdane jesteśmy na siebie. Wbrew wszelkim przewodnikom obieramy cel, północny Meksyk i stawiamy pytania.
Czy miedziany kanion naprawdę jest z miedzi?
Czy motyl Monarcha faktycznie przylatuje do Meksyku?
Czy drugie imię Meksyku to fiesta?
Poszukując odpowiedzi przemierzyłyśmy Meksyk jedyną w tym kraju koleją pasażerską i udałyśmy się w najdalsze zakątki, o czym opowiem podczas prezentacji.


17:55 – Zuzanna Pereira Lopes „Zobaczysz, jak tylko urodzi się dziecko to skończy się podróżowanie… Czyli jak pokonaliśmy 1500 km jeepem po Meksyku z 6-miesięcznym bobasem”
Chciałabym się podzielić moimi doświadczeniami z podróży z 6-miesięcznym maleństwem – co zobaczyliśmy, co się udało, a co nie. Pokazać, że nie trzeba, a wręcz nie należy rezygnować ze swoich pasji w momencie powiększenia się rodziny. Opowiedzieć, jak się przygotowaliśmy – jak z perspektywy czasu oceniam, kiedy rozpocząć podróże z maleństwem. Opowiedzieć to wszystko, co bym chciała usłyszeć, jak urodziła się córka.


18:40 – Sławomir Ziemianek „(Bez)krwawa Szkocja?”
Prezentacja obejmuje dwutygodniową wizytę w górach Szkocji. Autor skupia się na kilku najważniejszych aspektach dotyczących życia na terenach słabo zamieszkanych.


19:35 – Anna Drwal „Dookoła świata i jeszcze dalej (wersja Australia)”
„W 80 dni dookoła świata”, a może w 2 tygodnie?
Połączenie tego jeszcze z oglądaniem Australii brzmi jak coś niezwykłego. A może dookoła Ameryki Południowej (ale to już temat na inną bajkę)? Podczas występu skupię się na pierwszej części, jednak wszystko jest możliwe (a nawet wykonalne) jeśli jesteś wystarczająco silny i zmotywowany. Tak właśnie powstał @worl.dcut na Instagramie. Jest to pamiętnik i zarazem trailer tego, o czym będę opowiadać…


20:20 – Maciej Jarolim film/prezentacja podróżnicza „Iran, na Jedwabnym Szlaku”
Reportaż krajoznawczy z podróży po Iranie jesienią 2022. Ludzie współcześnie, kultura, przyroda, ponad 6 tysięcy lat państwowości, zabytki z czasów wielkich władców Persji.

Zdjęcie przedstawia logotypy sponsorów
  • Inne+ Spotkanie
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt