01
Niedziela
Marzec
godz. 15:00

Slajdowisko. TG

Informujemy, że z powodu planowanej wizyty Prezydenta RP wszystkie wydarzenia w ramach TDKP (w tym Slajdowiska) w dniu 29.02 zostają odwołane! Poniżej zamieszczamy nowe terminy spotkań:

1.03 (niedziela)

15:00 – przywitanie uczestników

15:10 – 16:10
Agata Grzybowska – Judas „Pocztówka z KRLD”
Przyjdź i poznaj najbardziej zamknięty kraj na świecie. Uchwyć piękno krajobrazu i kultury, ukrytych pod Kimową propagandą. Zobacz moją 10-dniową podróż wśród ludzi, miejsc oraz smaków po Korei Północnej.

16:25 – 17:25
Kamil Niewiadomski „W drodze na północ ku spotkaniu z Sobą”
Szlak św. Olafa czyli droga z Oslo do Nidaros, obecnie Trondheim, liczy około 650 kilometrów. Choć kamień milowy wskazuje 643 kilometry, to jednak wydłużono niektóre odcinki. Szlak ten jest trudny. Wiedzie przez góry, płaskowyże o surowym, północnym klimacie, ale też lasami i łąkami, gdzie trawy i kwiaty sięgają ramion. Szlak pielgrzymkowy jest mało uczęszczany. Czasami pojawiają się tam pojedynczy pielgrzymi z różnych krajów świata. Wybierają się oni na szlak z różnych powodów. By odnaleźć siebie, by zrozumieć świat wokół, ale też by chwile odpocząć od pędzącego otoczenia. Ponad 600 km pieszej, ogłuszającej samotności spędzonej pod namiotem.

17:40 – 18:40
Natalia Mrożek „Azerbejdżan – wszystkie drogi prowadzą do… Baku”
Zapraszam na wyprawę po Azerbejdżanie – od nowoczesnej stolicy, poprzez półwyspy, pustynie, aż po najwyżej położoną wioskę w kraju. Ponadto zajrzymy do błotnych wulkanów, poznamy tajniki parzenia czaju, przyjrzymy się bliżej transportowi publicznemu oraz dowiemy się jak zaprószyć (przypadkiem) Wieczny Ogień.

18:55 – 19:55
Anna Gołkowska – Dymarczyk „Odkrywanie Japonii”
Powiedzieć o Japonii, że to kraj kontrastów to tak jakby nic nie powiedzieć. Kraj, gdzie sacrum miesza się z profanum, a niezliczone rzesze mieszkańców codziennie przelewają się przez Tokio, nie dając poczucia chaosu. Kraj, gdzie na ulicy chodzi się po wyznaczonych liniach i gdzie na każdym rogu przeżywa się rozkosz kulinarną. Kraj gdzie każdy jest miły i podekscytowany, że jesteś w jego ojczyźnie, a superszybkie pociągi dają poczucie niczym z filmu science ficion.

20:10 – 21:10
Sławomir Ziemianek „Izrael 500+”
Prezentacja obejmuje pokaz zdjęć oraz opowieść o spontanicznym, tygodniowym wypadzie do Izraela, którego koszty zamknęły się w tytułowym 500 zł.

6.03 (piątek)

17:45 – 18:45
Andrzej Wiórek „V Tarnogórski Rajd Rowerowy – przez Alpy Julijskie do Adriatyku”
Alpy Julijskie to góry stosunkowo mało znane polskim turystom, ale jednocześnie położone na tyle blisko (Słowenia, północno-wschodnie Włochy), że dostanie się tam z rowerową wyprawą nie wydaje się wyprawą ekstremalną. Czy są to najpiękniejsze góry w Masywie Alpejskim, jak twierdzą niektórzy? Niewątpliwie blasku dodają im kolory turkusowych rzek (Soča, Nadiža) w zestawieniu z białymi, wapiennymi ścianami skalnymi. Gdy do tego dołożymy słoweński temperament, włoskie winnice i górskie zamki to otrzymamy rajd-marzenie.

7.03 (sobota)

18:45 – 19:45
Andrzej Osuch
„Buenos Aires, Havana, Rio de Janeiro
Trzy wspaniałe miasta Ameryki. Historie z trzech podróży w niezwykłe miejsca.
Buenos Aires: Tango, Papież Franciszek, Evita Peron.
Havana: historia i elektryzująca muzyka.
Rio de Janeiro: fantastyczne położenie i rajskie plaże.

  • Spotkanie
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt