13
Piątek
Marzec
godz. 18:00

ODWOŁANE/Spotkania graficzne

Kolejne spotkanie nowych warsztatów twórczych w „Punkcie Sztuki” – pracowni artystycznej Tarnogórskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy tworzą prace z zakresu grafiki warsztatowej – techniki artystycznej o bogatej i niezwykłej tradycji.

W dużym uproszczeniu grafika to działanie, które pozwala jeden rysunek odbić w wielu kopiach. Grafika artystyczna (warsztatowa) polega na wykonaniu rysunku/projektu, przełożeniu go na matrycę i wykonaniu odbitek — rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Odbitki wykonywane są za pomocą profesjonalnej prasy graficznej, w którą wyposażony został Punkt Sztuki TCK.

W trakcie naszych „Spotkań graficznych” głównym zadaniem jest praca w zakresie linorytu. To jedna z popularniejszych technik graficznych. Rysunek żłobi się w linoleum, za pomocą dłuta, noża i innych narzędzi, a odbitki wykonuje się na drukarskiej prasie ręcznej.

Na warsztaty zapraszamy młodzież i dorosłych. Ograniczenie dolnej granicy wiekowej konieczne jest z tego powodu, że używamy ostrych i niebezpiecznych narzędzi, a praca wymaga dużej koncentracji i cierpliwości.


Bilet wstępu na jednorazowe spotkanie: 16 zł lub na 3 spotkania 48 zł

  • Edukacja+ Sztuka+ Warsztaty
  • Punkt Sztuki
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 16 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt