06
Czwartek
Maj
godz. 19:00

Spotkanie DKF „Olbrzym”: „And Oscar goes to…” – podsumowanie Oscarów 2021/ ONLINE

Oscary są jednymi z najważniejszych, najszerzej komentowanych, najbardziej prestiżowych nagród filmowych, których rozdania często wzbudzają ogromne emocje, niekiedy wręcz kontrowersje. Od dziesiątek lat stanowią symbol Hollywood i wielkiego sukcesu. Chociaż nominalna wartość samej statuetki nie przekracza 400 dolarów, jej zdobywca może liczyć w przyszłości na wielotysięczne, a nawet milionowe kontrakty w branży filmowej.

Tegoroczna 93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej była wyjątkowa z kilku powodów. Trwająca pandemia wymusiła na organizatorach wiele zmian takich jak przesunięcie terminu uroczystości, która zazwyczaj odbywała się w lutym, na 25 kwietnia czy przeniesienie części gali ze stałej lokalizacji Dolby Theater na dworzec kolejowy Union Station w Los Angeles i zorganizowanie transmisji w studiach oscarowych w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie oraz Sydney, dla uczestników którzy nie mogli przyjechać do Los Angeles.

Inne były również kryteria ubiegania się o nominację. Ze względu na długotrwałe zamknięcie kin, Akademia zrezygnowała z dotychczasowej zasady, wedle której film ubiegający się o statuetkę musiał być wyświetlany w kinach przez co najmniej siedem dni i dopuściła do oscarowego wyścigu produkcje dostępne wyłącznie na platformach streamingowych.

Złoty rycerzyk dla najlepszego filmu został przyznany produkcji „Nomadland”, która wciąż czeka na otwarcie kin i swoją premierę w Polsce. Z pewnością Oscary 2021 zostaną zapamiętane za sprawą  wyróżnienia Chloe Zhao – drugiej w historii kobiety, która otrzymała Oscara za reżyserię.

O tegorocznych nominowanych i zwycięzcach, jak też i o samej gali porozmawiamy podczas spotkania online na kanale TCK na YouTube z Maciejem Matusikiem, który od lat śledzi historię Oscarów, przybliża i omawia coroczne rozdania nagrody Akademii w DKF „Olbrzym”.

Zapraszamy do oglądania, słuchania i dyskutowania na czacie podczas transmisji na żywo. Do zobaczenia!

  • Film+ Spotkanie
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt