16
Środa
Grudzień
godz. 19:00

Spotkanie DKF: Rok (wyjęty?) z życiorysu kina/ ONLINE

Rok 2020 zostanie zapamiętany przez miłośników kina jako cios prosto w serce. Pandemia wywołała światowy kryzys w branży filmowej uniemożliwiając wpuszczenie widzów do kin. Świątynie X muzy zostały zobligowane do zamknięcia się na kilka miesięcy, premiery filmowe odwołano i przesunięto w czasie, plany filmowe zawieszono. Zmusiło to nie tylko kina na świecie, ale i całą branżę filmową do szukania nowych rozwiązań pozwalających na przetrwanie, w tym do nawiązania współpracy z dotychczasową konkurencją – internetowymi telewizjami oferującymi wideo na życzenie takimi jak HBO Go czy Netflix. Mimo to, latem i jesienią kina zdołały się jeszcze otworzyć dla widzów na kilka miesięcy. Co w tym czasie mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie? Na jakie filmowe premiery czekaliśmy i na jakie przyjdzie nam jeszcze poczekać?  Jak w obliczu niepewnej sytuacji radzą sobie kina w Polsce i na świecie? Jakie wielkie postacie świata filmu żegnaliśmy w tym roku? Co czeka nas w roku 2021?

Tęsknicie za oglądaniem filmów w kinach? Bądźcie z nami i dzielcie się swoimi opiniami na grudniowym, drugim spotkaniu DKF „Olbrzym” w wersji online, transmitowanym na żywo 16 grudnia o 19:00. Razem z gościem specjalnym, wieloletnim prowadzącym spotkania podsumowujące coroczne wręczenie Oscarów w DKF „Olbrzym” Maćkiem Matusikiem porozmawiamy o dynamicznych zmianach jakie zaszły w polskiej i światowej kinematografii w dobiegającym końca roku.

Do zobaczenia na kanale TCK na YouTube! Zapraszamy na olbrzymią filmową dawkę wrażeń

Transmisję na żywo możecie oglądać tutaj

  • Film+ Spotkanie
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt