12
Niedziela
Styczeń
godz. 18:00

Tarnogórska Orkiestra Dęta: „Od klasyki do kolędy”

Tradycyjnie na dobry początek roku Tarnogórska Orkiestra Dęta pod batutą Marka Misia zaprezentuje przekrój dzieł od klasyków muzyki poważnej i rozrywkowej aż po najbardziej znane kolędy. Koncert rozpocznie Marsz Tryumfalny z Aidy, a potem będzie coraz wspanialej!
W programie usłyszymy m.in. takie nieśmiertelne utwory, jak The Young Amadeus, The Sound of Silence (Simon and Garfunkel), Hallelujah (Leonard Cohen), The Call of Christmas, specjalną wiązankę kolęd, a także standardy, których nie może zabraknąć: White Christmas, Merry Christmas Everyone.

Przypomnijmy, że historia orkiestry sięga 1995 roku. Wówczas powstała Orkiestra Dęta OSP „Pniowiec”. Z czasem do orkiestry zaczęli dołączać muzycy z okolicznych dzielnic Tarnowskich Gór. W efekcie, w 2008 roku została ona przemianowana na Tarnogórską Orkiestrę Dętą. Obecnie działa w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Zespół jest najlepszym przykładem, jakiej przemianie uległy tego typu orkiestry – od tradycyjnego „dętego” grania do pełnego barw muzycznego show z udziałem mażoretek i wokalistów.

Z okazji jubileuszu 10-lecia Orkiestra wystąpiła z wielkim koncertem entuzjastycznie przyjętym przez publiczność. Od wielu lat trudno sobie wręcz wyobrazić otwarcie Gwarków, jak i pochód gwarkowski bez tej orkiestry. Podobną tradycją stał się koncert noworoczny Orkiestry, na który serdecznie zapraszamy!

  • Koncert
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież
  • Bilety: 8 / 10 PLN

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt