Tarnogórskie Laboratoria Rozwoju. Gry wideo: Zabawa? Sztuka? Propaganda – wykład Artura Ganszyńca
Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki zaprasza na serię spotkań w różnorodnej formie (wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów), podczas których stworzymy przestrzeń do refleksji i poszerzania horyzontów spojrzeń na otaczającą nas rzeczywistość.
Jak to w laboratorium, żeby zabrać się do eksperymentów, potrzeba teoretycznej podstawy, ale i ona na niewiele się zda, jeśli nie mamy w sobie zapału do próbowania nowych rzeczy! Będziemy więc rozmawiać zarówno z ekspertami z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych, praktykami pracującymi nad stosowaniem nowych podejść do codzienności, jak i osobami łączącymi te cechy!
Zaczynamy, a jakże, od dobrej zabawy! Podczas spotkania, które odbędzie się w sali kameralnej Tarnogórskiego Centrum Kultury dowiemy się jak wiele funkcji może mieć zajęcie pozornie służące po prostu rozrywce.
Nasz pierwszy prelegent, Artur Ganszyniec, to Tarnogórzanin, który stworzył fabułę pierwszej gry z serii “Wiedźmin”, pasjonat gier, badacz (współautor m.in. wydanej w prestiżowym brytyjskim wydawnictwie Routledge pracy „How and Why We Make Games. The Creative Confusion”) i wykładowca akademicki. Artur zabierze Was w fascynującą podróż, która sprawi że każdy kolejny potwór, którego pokonacie w Waszej ulubionej grze fantasy, będzie miał dużo więcej twarzy niż dotychczas, a każde miasto zbudowane przez Was w strategii zabrzmi dźwiękami dużo bardziej złożonej muzyki głosów jego mieszkańców!
