03
Piątek
Wrzesień
godz. 18:00

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian: warsztaty w jurcie

To seria warsztatów artystycznych inspirowanych dawnymi rodzimymi tradycjami. Spotkanie odbędzie się w klimatycznej jurcie, wśród pięknych dźwięków i zapachów. Wszystko to, aby przenieść nas w odległe czasy, gdzie natura była początkiem każdego rzemieślniczego dzieła. W ramach tych słowiańskich wspomnień powstaną proste realizacje, a każda rzecz będzie wywodziła się z ludowego rękodzieła. Będą to:

Barwny pająk” 18:00-18:40
Prosta dekoracja z naturalnych produktów. Uproszczony moduł, z którego kiedyś tworzono imponujące tzw.: „słowiańskie pająki”. Dekoracja zostanie uzupełniona wielobarwnymi pomponami wykonanymi z papieru.

„Zamotane laleczki” 18:40-19:20
Laleczki wykonane z gałganków i sznurków. Prosta, dawna zabawka, która w dawnych czasach miała też znaczenie magiczne i symboliczne. Laleczka zwana motanką, jest prosta w wykonaniu i powstaje z resztek tkanin. Kiedyś motanki – żadanice spełniały życzenia, może teraz też tak będzie?

„Pląteczki” 19:20-20:00
Wyplatane opaski, które nawiązują do tradycji tworzenia imponujących kwietnych wianków. Ozdoba do włosów wykonana ze sznurka, włóczek i wstążek. Opaska choć nawiązuje do słowiańskiej formy, w naszej wersji będzie uproszczona i w nowoczesnej odsłonie.

Na każdym warsztacie obowiązuje ograniczona ilość uczestników (10 osób).
Bezpłatne wejściówki dostępne od 1 września 2021.
Dzieci poniżej 10 lat mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie z opiekunem (w tym wypadku obowiązuje 1 wejściówka dla 2 osób).
Materiały zapewnia organizator.

Teren wokół TCK.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Warsztaty
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt