11
Niedziela
Grudzień
godz. 17:30

W stronę Innego – Ukraina: wykład Joanny Majewskiej-Grabowskiej pt. „Tożsamość kulturowa Ukrainy”/ Назустріч Іншому – Україна: лекція Йоанни Маєвської-Грабовської під назвою ,,Культурна ідентичність України”

Ukraińska tożsamość kulturowa to temat fascynujący, złożony, ale jednocześnie obrosły mitami i uproszczeniami. Ukraińcy stali się naszymi gośćmi i współmieszkańcami miast. Co o nich wiemy? W jakim stopniu znamy ich historię i kulturę? Jak rozróżnić fakty od stereotypów? Co składa się na poczucie ukraińskiej tożsamości kulturowej i jak bardzo może się ono różnić w zależności od konkretnego przypadku? Na te pytania odpowiemy podczas spotkania z Joanną Majewską-Grabowską.

Joanna Majewska-Grabowska – doktorantka na wydziale filologicznym, tłumaczka z języka ukraińskiego i edukatorka, absolwentka filologii ukraińskiej i ukrainoznawstwa.

Bezpłatne wejściówki.

Українська культурна ідентичність – тема захоплива, складна, але водночас обросла міфами та спрощеннями. Українці стали нашими гостями та співмешканцями міст. Що ми знаємо про них? Наскільки ми знаємо їхню історію та культуру? Як відрізнити факти від стереотипів? З чого складається відчуття української культурної ідентичності і наскільки воно може відрізнятися залежно від конкретного випадку? На ці запитання ми відповімо під час зустрічі з Йоанною Маєвською-Грабовською.

Йоанна Маєвська-Грабовська – докторантка філологічного факультету, перекладач з української мови та педагог, випускниця української філології та українознавства.

Безкоштовні квитки.

  • Język i kultura+ Wykład
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt