07
Sobota
Listopad
godz. 10:30

Warsztaty perkusyjne „Odkryj rytm w sobie”/ODWOŁANY

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat na niezwykłe warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Dariusz Wantuch, finalista pierwszej edycji X-Factor, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej, charyzmatyczny wibrafonista i aranżer oraz wokalista i lider zespołu AVOCADO. Od strony artystycznej warsztaty będzie koordynował Damian Drzymała: nauczyciel gry na perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Rowickiego w Żywcu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracuje z NOSPR-em, Filharmonią Śląską, AUKSO oraz Orkiestrą Muzyki Nowej. Nagrał ponad 10 płyt w stylach folk, blues, jazz i rock.

Wszystko zaczęło się od rytmu. Wsłuchiwanie się w odgłosy natury i podpatrywanie jej, skłoniło człowieka do stworzenia pierwszych instrumentów. Rytm towarzyszy nam od najmłodszych lat i od dziecka możemy nauczyć się go tworzyć, Do rytmu wkrótce dołączyły melodyczne instrumenty perkusyjne. Na warsztatach każdy może poczuć się współtwórcą muzyki, zaś satysfakcja ze wspólnego muzykowania pozostawia niezapomniane wrażenia dla uczestników, odkrywając niezwykłe talenty.

Celem warsztatów jest praktyczna umiejętność gry w stopniu podstawowym w czterech grupach instrumentów perkusyjnych zarówno membranofonów jak i idiofonów. Uczestnik przejdzie przez każdą grupę instrumentów ucząc się podstawowych uderzeń i wykonując wspólnie parę utworów muzyki etnicznej, rockowej i popularnej. Podczas zajęć wykorzystane zostaną grupy instrumentów takich jak: DJEMBE, CAJON, SZTABKI DŹWIĘKOWE, RURY BOOMHACKERS i SHAKERY.

Grupa I: godz. 10:30 (maks. 10 osób)
Grupa II: godz. 12:00 (maks. 10 osób)
Przedział wiekowy 8-14 lat
Cena biletu: 20 zł
Czas trwania warsztatów: 1 godz.

Bilety w sprzedaży od 12 października.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dzieci, Młodzież
  • Bilety: 20 PLN

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt