19
Sobota
Luty
godz. 13:00

Warsztaty podróżnicze dla dzieci „Poznajemy Świat” / VII Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej

Zapraszamy na blok warsztatowy dla dzieci, który przybliży najmłodszym tematykę podróżowania w przyjemny i radosny sposób. Dzięki tym zajęciom, dzieci będą miały okazję wyruszyć w podróż bez konieczności opuszczania Tarnowskich Gór! Multisensoryczna metoda „Nauczanie przez Podróżowanie”, czerpiącej z pedagogiki montessoriańskiej i gawędy harcerskiej, pozwoli dzieciom wziąć udział w następujących blokach zajęciowych:

13:00 – 14:00 – „Dzieci Świata”

Podczas aktywnych warsztatów dzieci dowiedzą się m.in. dlaczego ludzie mają różny kolor skóry. Poznają zwyczaje, zabawy i zabawki rówieśników z odległych zakątków globu, przymierzą stroje z różnych krajów, np. z Hiszpanii, Chin i Indii, zaśpiewają piosenkę „Hello to All the Children of the Word” i nauczą się witać w różnych językach. Dla dzieci w wieku: 3-6 lat.

14:15 – 15:15 – „Magiczne Maroko”

Jak zapalić lampę oliwną? Czy marokańskie dywany latają? Jak wygląda życie berberyjskich dzieci? Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź podczas drugich sobotnich warsztatów. Wybierzemy się razem na Saharę, do farbiarni skór i tkanin oraz na parzoną w srebrnym imbryku herbatę. Dzieci poznają zapach marokańskiego domu i dźwięk tradycyjnych instrumentów. Dla dzieci w wieku: 8-10 lat.

15:30 – 16:30 – „Przygotowanie do Wielkiej Wyprawy”

Czy trudno jest przygotować się na wyprawę?  Jakie niebezpieczeństwa grożą w trakcie różnych wyjazdów? Dobre przygotowanie i właściwe spakowanie się na wyjazd jest niezwykle ważne, a przy tym można świetnie się bawić. Na zajęciach dzieci uczą się odczytywać z mapy różne informacje potrzebne w podróży. Poznają też przedmioty potrzebne podróżnikowi na różnego typu wyprawach. Atrakcją jest rozkładanie prawdziwego namiotu i sprawdzanie jego pojemności oraz testowanie różnego typu śpiworów. Dla dzieci w wieku: 5-8 lat.

16:45 – 17:45 – ” Ale Meksyk”

Ile jest wulkanów w Meksyku? Czy mogą wybuchnąć? Kto budował w Meksyku piramidy? Czy największa na świecie piramida jest w Egipcie? Co wskazywał kalendarz Azteków? Jakie zwierzęta żyją w Meksyku? Kim są Mariachi? Poprzez zabawę, muzykę, barwne rekwizyty i żywe opowieści przybliżymy dzieciom pejzaż i kulturę kraju. Dla dzieci w wieku: 10-13 lat.

Bilet na pojedynczy warsztat: 20 zł.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Warsztaty
  • Sala baletowa
  • Dzieci
  • Bilety: 20 PLN

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt