15
Piątek
Październik
godz. 19:00

Wernisaż wystawy Michała Rejnera „CZTERY ŚCIANY”

Michał Rejner jest twórcą, którego spontaniczny i ekspresyjny przekaz niesie równocześnie pogłębioną analizę rzeczywistości. Coś, co na ogół wydaje się zwyczajne, jest pretekstem do społecznego komentarza. Zastosowanie różnorodnych technik i rozwiązań formalnych pozwala osiągnąć zaskakujące efekty. Na wystawie będą prezentowane instalacje, których motywem przewodnim jest uzyskanie efektu niejednoznaczności.

Przedmioty codziennego użytku są punktem wyjścia do powstania konceptualnych rzeźb. Dzięki odarciu ich ze swojej pierwotnej funkcji, otrzymują zupełnie nowe znaczenie. Czasem w jego przekazie pojawia się i krytyka i ironia, jednak zawsze najważniejsza  jest refleksja nad trudami współczesnego świata, nad wykluczeniem, nietolerancją i samotnością. Wszystko to, co niewidoczne dla większości, tu przywołane, zyskuje na ważności.

  • Sztuka
  • Galeria Przytyk
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt