06
Sobota
Listopad
godz. 18:00

Wiara. Ufność. Wolność. Rzecz o Franciszku Blachnickim

Krakowski Teatr Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux w swoim autorskim spektaklu słowa przedstawi sylwetkę Sługi Bożego, wywodzącego się z Rybnika i Tarnowskich Gór.

Postać to wielce znacząca w historii Polski, ale znana niemal jednowymiarowo jako założyciel Ruchu Światło-Życie. To wielkie dzieło, ale nie możemy zapominać o innych, a także o tym, że Ojciec Franciszek był znakomitym liturgistą, teologiem, znawcą i prorokiem w tematach społeczno-politycznych, że nawet na Kremlu bano się Jego myśli. I był mistykiem. Jego śmierć wrogowie misternie zaplanowali i rozłożyli na lata… Widzowie usłyszą fragmenty różnych tekstów spod pióra Ks. Franciszka Blachnickiego w interpretacji Karola Zapały, a fragmenty wspomnień współzałożycielek Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła przeczyta Izabela Drobotowicz-Orkisz.

Aktorom będzie towarzyszyć krakowska pieśniarka i kompozytorka – Maria Ziółkowska Krawczyk.

Scenariusz ułożyła Izabela Drobotowicz-Orkisz korzystając wyłącznie z książek Wydawnictwa Światło-Życie. Premiera 6 listopada 2021 r.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Dziedzictwo, Domowy Kościół, Tarnogórskie Centrum Kultury. Dofinansowanie ze środków Urzędu Miastu Tarnowskie Góry.  

  • Teatr
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt