11
Piątek
Luty
godz. 19:00

„Znaki”- po seansie spotkanie z reżyserem Wojciechem Klimalą/ DKF

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu – Wojciechem Klimalą. Moderatorami spotkania będą Marta Kot i Łukasz Loskot z Żywe Srebro Podcast.

Dokumentalna opowieść o młodej i utalentowanej Iwonie Cichosz. Dla głuchej dziewczyny, która ląduje nagle w świecie ludzi słyszących, pojedynczy gest może być warty więcej, niż dziesiątki słów. Jej najbliższa rodzina nie słyszy. Dzięki staraniom ukochanej babci nauczyła się wypowiadać słowa, choć sama nie jest w stanie ich usłyszeć. Widzowie filmu poznają Iwonę w wyjątkowym momencie – w dniu poprzedzającym finał konkursu Miss Deaf International (Miss Świata Głuchych) w Las Vegas. Wyrusza za ocean, by walczyć w konkursie piękności, który wygrywa, choć nigdy tego nie zakładała… Życie zwykłej, skromnej dziewczyny całkowicie się zmienia, gdy zyskuje tytuł miss świata. Podróże, obowiązki, kontrakty i flesze, a przede wszystkim chęć walki o prawa osób niesłyszących. Z miesiąca na miesiąc karuzela sławy rozkręca się coraz bardziej, czasem do niebotycznych prędkości. Dodatkowo w życiu Iwony pojawia się rodzące się uczucie. W pewnym momencie dziewczyna zaczyna skrupulatnie odliczać godziny do momentu przekazania korony innej kobiecie. Jaką cenę przyjdzie zapłacić jej za tych kilka chwil życia w pozornej bajce?

Rok: 2018, Polska, reż. W. Klimala, czas trwania: 52 min., dokumentalny, 12 +.

Reżyser: Wojciech Klimala jest polskim fotografem i reżyserem filmowym. Absolwent Szkoły Filmowej Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim na kierunku film i telewizja. Ukończył program DOK PRO dla profesjonalnych filmowców w Szkole Filmowej WAJDA. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2012 roku. W ostatnich latach związany z Warner Music Polska, gdzie zajmował się filmami muzycznymi i promocyjnymi. Współpracuje z Telewizją Polską przy serialach telewizyjnych i filmach dokumentalnych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Najważniejsze nagrody filmowe:

  • Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego: Najlepszy film dokumentalny 2019 (za film „Hugo”),
  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Offeliada: Nagroda Główna „Offelie”, Nagroda Jury Studenckiego „Hamlet” oraz wyróżnienie Młodego Widza „Horacy” 2019 (za film „Elizabeth”),
  • Solanin Film Festiwal: wyróżnienie dyrektora festiwalu 2019 (za film „Elizabeth”),
  • Festiwal Polskich Filmów w Toronto: Najlepszy film krótkometrażowy (za film „Elizabeth”),
  • Orły Hollywoodzkie – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Los Angeles 2019: Najlepszy film dokumentalny (za film „Znaki”),
  • Międzynarodowym Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Erywaniu 2019: „Grand Prix” (za film „Elizabeth”),
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Nevadzie 2018: „Platinum Reel” w konkursie filmów dokumentalnych (za film „Znaki”),
  • Warszawski Festiwal Filmowy: Nagroda Młodego Jury FIPRESCI dla najlepszego debiutu z Europy Wschodniej (za film „Hugo”),
  • QL Festiwal Filmowy 2014: Nagroda Główna za najlepszy film fabularny („Entropia”).

TCK informuje, że wprowadza dodatkową pulę 70% miejsc na widowni, nie wliczonych do limitu, przeznaczonych wyłącznie dla osób zaszczepionych. Osoby, które zakupiły bilet z dodatkowej puli są zobowiązane do okazania przed wejściem na wydarzenie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 wraz z dokumentem tożsamości. Nieokazanie ww. dokumentów będzie skutkowało niewpuszczeniem na dane wydarzenie.

  • Film
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

Repty Śląskie

,

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt