11.11-11.12.2022

Marcjanna Wysocka – „(Nie)widoczne”

Galeria Przytyk

Obserwacja kształtuje wrażliwość, skłania do interpretacji. Wpatrywanie się, studiowanie obiektu pozwala go poznać, jednak dopiero gest zamknięcia oczu sprawia, że umyka dookreślenie wizerunku, pojawia się obraz, dzięki któremu można dostrzec lepiej i więcej. Moje prace stanowią próby oddania tego, co niewidoczne, co można zobaczyć tylko w intymnej przestrzeni. Łączę powidoki z materią podobrazia, która zawsze ma dla mnie kluczowe znaczenie. Znaczę śladem swoją obecność, uczę się o sobie. Odkrywam człowieka, pytam. 

Marcjanna Wysocka – urodzona w 1993 roku w Piekarach Śląskich. Absolwentka Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2018 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom magisterski w pracowni rzeźby prof. Jerzego Fobera na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Równocześnie ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku: Malarstwo i projekty interdyscyplinarne, broniąc dyplomu malarskiego z aneksem z rysunku. Obecnie doktorantka w Pracowni Rzeźby w Instytucie Sztuk Plastycznych w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

W swoich zmaganiach twórczych jest otwarta na poszukiwanie nowych rozwiązań formalnych, działania na pograniczu dyscyplin plastycznych. Bierze udział w wystawach, sympozjach, plenerach w kraju i za granicą.

Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt