22.06-31.07.2022

Punkt Młodej Sztuki

Galeria Przytyk

Punkt Młodej Sztuki – to kolejna odsłona artystycznych wytworów uczestników zajęć plastycznych skupionych wokół projektu Punkt Sztuki. Dzieci, młodzież i dorośli spotykali siew sezonie artystycznym 2021/2022 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury by wspólnie tworzyć i poznawać sztukę, a przy okazji także się nią bawić. Wysiłki naszych uczestników zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Przytyk, na którą serdecznie zapraszamy!

Doskonałe pomysły rodzą się z drzemiącego w ludzkich wnętrzach naturalnego potencjału. Dlatego Punkt Sztuki poprzez edukacje artystyczną stara się wydobyć go na powierzchnię, tak by mógł się rozbudzić i znaleźć ujście w twórczej postaci. W ramach projektu odbywają się:

Kraina Wyobraźni – warsztaty artystyczne dedykowane dzieciom i młodzieży, pragnącym rozwijać swoje zainteresowania plastyczne i chętnym do realizowania twórczych projektów. Podczas zajęć uczestnicy zaznajamiają się z przedstawicielami wybranych kierunków sztuki współczesnej i różnymi dziedzinami sztuki. Tworzą prace z wykorzystaniem technik malarskich, rysunkowych i kolażu oraz formy przestrzenne z gliny, tektury, plasteliny i masy papierowej.

Szkicownik – są to spotkania młodzieży i dorosłych, których połączyła wspólna pasja i chęć do rozwoju w sferze plastycznej. Podczas zajęć skupiają się wokół zagadnień takich jak m. in. kompozycja, przestrzeń, światło, proporcja czy rytm.

Pracownia „Ceramiki i małej rzeźby” – jest miejscem spotkań zarówno dzieci i młodzieży jak
i dorosłych, podczas których mogą realizować się twórczo poprzez rzeźbienie i tworzenie unikatowych obiektów ceramicznych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki ceramiczne, podstawy rzeźby, materiały i narzędzia potrzebne do pracy twórczej. Czas spędzony
w pracowni pozwala na wzbogacenie umiejętności nie tylko manualnych, ale i koncepcyjnych.
Warto zwrócić uwagę, że praca z gliną ma charakter terapeutyczny, pozwala również na poszerzenie kontaktów interpersonalnych.

Spotkania graficzne – nowa grupa warsztatowa dla młodzieży i dorosłych jest ukierunkowana na poznanie grafiki artystycznej i użytkowej. Uczestnicy zaznajamiają się z techniką druku wypukłego – linorytu. Rysunek żłobi się w linoleum, za pomocą dłuta, noża i innych narzędzi umożliwiających cięcie materiału, a odbitki wykonuje się na drukarskiej prasie ręcznej, która jest na wyposażeniu pracowni.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt