5.08-5.09.2021

Punkt Młodej Sztuki

Galeria Przytyk

Punkt Młodej Sztuki – to kolejna odsłona artystycznych wytworów uczestników zajęć plastycznych skupionych wokół projektu Punkt Sztuki. Dzieci, młodzież i dorośli gromadzili się od października 2020 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury by wspólnie tworzyć i poznawać sztukę, a przy okazji także się nią bawić. Niestety cześć sezonu artystycznego okazała się dość trudna dla kultury, mimo wszystko wysiłki naszych uczestników zostaną zaprezentowane na kolejnej wystawie.

Zapraszamy!

Doskonałe pomysły rodzą się z drzemiącego w ludzkich wnętrzach naturalnego potencjału. Dlatego Punkt Sztuki poprzez edukacje artystyczną stara się wydobyć go na powierzchnię, tak by mógł się rozbudzić i znaleźć ujście w twórczej postaci. W ramach projektu odbywają się:

Kraina Wyobraźni – warsztaty artystyczne dedykowane dzieciom i młodzieży, pragnącym rozwijać swoje zainteresowania plastyczne i chętnym do realizowania twórczych projektów.  Podczas zajęć uczestnicy zaznajamiają się z przedstawicielami wybranych kierunków sztuki współczesnej i różnymi dziedzinami sztuki. Tworzą prace z wykorzystaniem technik malarskich, rysunkowych i kolażu oraz formy przestrzenne z gliny, tektury, plasteliny i masy papierowej.

Szkicownik – są to spotkania młodzieży i dorosłych, których połączyła wspólna pasja i chęć do rozwoju w sferze plastycznej. Podczas zajęć skupiają się wokół zagadnień takich jak m. in. kompozycja, przestrzeń, światło, proporcja czy rytm.

Pracownia „Ceramiki i małej rzeźby” – jest miejscem spotkań zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych, podczas których mogą realizować się twórczo poprzez rzeźbienie i tworzenie unikatowych obiektów ceramicznych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają  różnorodne techniki ceramiczne, podstawy rzeźby, materiały i narzędzia potrzebne do pracy twórczej.  Czas spędzony w pracowni pozwala na wzbogacenie umiejętności nie tylko manualnych, ale
i koncepcyjnych. Warto zwrócić uwagę, że praca z gliną ma charakter terapeutyczny, pozwala również na poszerzenie kontaktów interpersonalnych.

Spotkania graficzne – nowa grupa warsztatowa dla młodzieży i dorosłych jest ukierunkowana na poznanie grafiki artystycznej i użytkowej. Uczestnicy zaznajamiają się
z techniką druku wypukłego – linorytu. Rysunek żłobi się w linoleum, za pomocą dłuta, noża
i innych narzędzi umożliwiających cięcie materiału, a odbitki wykonuje się na drukarskiej prasie ręcznej, która jest na wyposażeniu pracowni.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt