25.10.2023

DKF Olbrzym dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

W październiku w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego przygotowaliśmy dla naszych widzów trzy spotkania filmowe, które odbywają się w ramach zadania „Realizacja autorskiego programu edukacyjnego DKF Olbrzym w Tarnogórskim Centrum Kultury”, dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pierwszym z nich będzie spotkanie inauguracyjne DKF, podczas którego pokażemy jeden z najciekawszych filmów ukraińskich ostatnich lat – „Pamfir”.

Podczas kolejnego spotkania DKF zobaczymy „Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, ekranizację bestsellerowej powieść Paulo Cognettiego. Film poprzedzi prelekcja Łukasza Muszyńskiego – dziennikarza i krytyka filmowego, absolwenta Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, laureata nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który od ponad dekady związany z jest z redakcją największego portalu internetowego o tematyce filmowej – Filmwebu, w której piastuje stanowisko zastępcy redaktora naczelnego.

Ostatnim z trzech tytułów wyświetlanych w ramach projektu, będzie film „Tonia” i spotkanie z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem.

Wydarzenie odbywa się w ramach zadania „Realizacja programu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Olbrzym”, dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

AUTORKI REPERTUARU: Katarzyna Filak, Aleksandra Jasiurkowska

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt