17.11.2023

Mikołajki w TCK

Zapnijcie pasy, bo już niedługo ruszamy w magiczną podróż świątecznych atrakcji! 10 grudnia zapraszamy do Tarnogórskiego Centrum Kultury na dzień pełen atrakcji mikołajkowych:

 • 11:00 – Niedzielny Poranek z Bajką: „Dziadek Mróz, czyli po co komu zima?”
  + spotkanie z Mikołajem

  Muzyczny spektakl jakiego jeszcze nie było! Mali widzowie potowarzyszą bohaterom w ich podróży pełnej wspaniałych, zabawnych ale i pouczających przygód. Tuż po spektaklu zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Opisane imieniem i nazwiskiem prezenty proszę dostarczyć przed spektaklem do recepcji TCK.
 • 13:00 – Warsztaty Mikołajkowe: Świąteczne Koralikowe Szaleństwo!
  Drobne, kolorowe i dają mnóstwo radości… Czy wiecie co to jest? Oczywiście, że koraliki te do zaprasowywania są szczególne, bo zabawa nimi to również możliwość stworzenia praktycznego prezentu czy drobnej, świątecznej pamiątki. Jeśli chcielibyście stworzyć kilka bożonarodzeniowych bombek na choinkę lub podkładkę pod kubek z ciepłą herbatą, to nie czekajcie, a przybywajcie na warsztaty do naszej Świątecznej Pracowni.
 • 14:30 – Warsztaty Mikołajkowe: Zimą błyszczy nie tylko śnieg, czyli… brokatowe gwiazdki świąteczne
  Zimną błyszczy nie tylko śnieg, ale również… brokat! Dlatego jak co roku zapraszamy na warsztaty z użyciem tego uwielbianego przez dzieci (i nie tylko) materiału, za pomocą którego (ale również też kilku innych rzeczy) stworzymy wspaniałe, świąteczne śnieżynki, które będą idealną ozdobą do okna czy na bożonarodzeniowy stroik.
 • 14:45 – Film „Kajtek Czarodziej”
  Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek, nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
 • 16:00 – Warsztaty Mikołajkowe: Pachnący i smakowity lampion
  Czy jest tu ktoś, kto nie lubi pomarańczy? Chyba nie ma na świecie osoby, która za nimi nie przepada… podobnie jest z niespodziankami… Zatem przygotujcie się na warsztaty, gdzie oprócz pomarańczy użyjemy również innych (zupełnie niespodziewanych) materiałów do stworzenia lampionu, który po umieszczeniu w nim świeczki pod wpływem ciepła wydobędzie z siebie niesamowity zapach czy może być coś lepszego niż pachnące święta?
 • 17:00 – Film „Uwierz w Mikołaja”
  Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!
 • 19:15 – Film „Marvels”
  Choć Carol Danvers, znana jako Kapitan Marvel, wyzwoliła się spod despotycznej kontroli Kree i zemściła na Najwyższej Inteligencji, wciąż nie ma chwili odpoczynku we wszechświecie rozdartym licznymi konfliktami. W czasie kolejnej misji dochodzi do komplikacji – dziwacznym zbiegiem okoliczności bohaterka przekracza kosmiczny portal powiązany z rasą Kree. W efekcie moce Carol zostają splecione z nadludzkimi zdolnościami jej największej fanki, Kamali Khan (znanej jako Miss Marvel), oraz dawno niewidzianej przyszywanej siostrzenicy, astronautki Moniki Rambeau, obecnie służącej na S.Z.A.B.L.I. Cała trójka musi połączyć siły, by ponownie ocalić wszechświat jako grupa o nazwie Marvels.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt