Festiwal Afirmacji „Żyć mocniej…?” 2023

W życiu najważniejsze są relacje. Rodzina, przyjaciele, koledzy z klasy, to osoby, dzięki którym życie ma sens. W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić, ale warto pamiętać, że bliscy zawsze wyciągną do nas pomocną dłoń. Bliska osoba, która pomaga nam wyjść z opresji, wspiera dobrym słowem i w trudnych chwilach pomoże uwierzyć we własne siły to najcenniejszy skarb. Samemu zawsze jest trudniej, szczególnie w dzisiejszych niepewnych czasach. Świat, w którym wszechobecna jest technologia spycha relacje na drugi plan, młodzi ludzie niejednokrotnie nie potrafią ze sobą rozmawiać, a rodzicom coraz trudniej jest dotrzeć do dzieci wpatrzonych w ekrany smartfonów. Dobre relacje z najbliższymi to pierwszy krok do otwarcia się na innych, samoakceptacji i radości życia.

Festiwal Afirmacji „Żyć Mocniej…?” promuje pozytywne myślenie o sobie i motywuje do dbania o zdrowie psychiczne. W tym roku chcemy pokazać jak ważne dla zachowania równowagi psychicznej są relacje międzyludzkie i wsparcie drugiej osoby. Skupimy się na pokazach filmów, których bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, na które znajdują antidotum w kontakcie z drugim człowiekiem. W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty poświęcone afirmacji oraz wykłady i spotkania ze specjalistami, które pomogą zrozumieć problematykę poruszoną w filmach.

Program:

 • 21.11.2023 (wtorek)
  godz. 10:00 Pokaz filmu „Titina”
 • 22.11.2023 (środa)
  godz. 9:00 Prelekcja filmoznawcy Patryka Tomiczka i pokaz filmu „Mirai”
  godz. 11:30 Prelekcja filmoznawcy Patryka Tomiczka i pokaz filmu „Dziewczyńskie historie”
 • 24.11.2023 (piątek)
  godz. 10:00 Wykład tłumacza języka migowego Daniela Kasprzyka z Polskiego Związku Głuchych i pokaz filmu „Rozumiemy się bez słów”
  godz. 18:00 Warsztaty dr hab. Alicji Gałązki dla dorosłych „Afirmacja życia – wspieranie postaw prozdrowotnych i promocja zdrowia psychicznego”
 • 25.11.2023 (sobota)
  godz. 19:00 Pokaz filmu „Adamant” i spotkanie dyskusyjne z psychologiem

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu „Żyć mocniej…?”, dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym, jest bezpłatny.

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt