11
Niedziela
Lipiec
godz. 12:00

Akcja Lato w Mieście – „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”/ TCK w Opatowicach

W razie brzydkiej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali widowiskowej w TCK w centrum.
W ramach Akcji Lato w Mieście 2021 przygotowaliśmy dla Państwa cykl niedzielnych spektakli plenerowych. Niedziela po niedzieli, począwszy od 27 czerwca a skończywszy na 18 lipca Teatr Gry i Ludzie z Katowic zaserwuje dzieciakom i ich rodzinom moc teatralnych wrażeń. Twórcy przedstawień zwracają szczególną uwagę na plastyczną i wizualną warstwę własnych realizacji. Teatr Gry i Ludzie mają na swoim koncie występy m.in. w Niemczech, Holandii, na Węgrzech, w Tunezji czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – teraz czas na Tarnowskie Góry.
Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny.

W razie bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych przewidujemy przeniesienie spektakli do wnętrza Tarnogórskiego Centrum Kultury na ul. Jana III Sobieskiego 7. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz oficjalnego fanpage’a na FB w celu uzyskania komunikatu o ostatecznym miejscu realizacji.

Spektakl „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”

Kacperek to skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato – władcę ciemnego lasu. Na ratunek Kacperkowi wyruszają jego wierni przyjaciele, zamieszkujący domowe zakamarki. Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak, w którym wykorzystane zostały elementy teatru lalkowego oraz gra w żywym planie.
Spektakl adresowany jest do widzów w wieku od 4 lat.
Czas trwania: około 50 minut.

Scenariusz i reżyseria: Maciej Nogieć
Scenografia: Maciej Nogieć, Alicja Kocurek
Lalki: Bartosz Socha, Alicja Kocurek
Muzyka: Kamil Zawiślak
Występują: Aleksandra Fielek, Beata Zawiślak, Grzegorz Lamik, Bartosz Socha, Szymon Strużek
Realizacja techniczna: Beniamin Lediński

  • Teatr
  • TCK w Opatowicach
  • Dzieci
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt