10
Sobota
Lipiec
godz. 17:00

Akcja Lato w Mieście – koncert „Piosenki nie tylko o zwierzętach”/ TCK w Opatowicach

Przed koncertem zabawy muzyczno-ruchowe od godziny 15:30.
Koncert  „Piosenki nie tylko o zwierzętach” w wyk. Izabeli Byra z zespołem.

W razie brzydkiej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali widowiskowej w TCK w centrum.

Koncert dla dzieci i dorosłych grany na prawdziwych instrumentach i śpiewany na żywo z walorami edukacyjnymi, muzycznymi i słowotwórczymi. Teksty  piosenek uczą nowych zwrotów i nazw, mówią o sprawach bajkowych jak i codziennych.  Koncert prowadzony jest aktywnie i w ścisłym kontakcie z dziecięcą publicznością.

Trochę o płycie:

„Piosenki nie tylko o zwierzętach” to autorska płyta z piosenkami, dedykowana dzieciom od 0 do 8 lat. Jej nowatorstwo i wyjątkowość, wynika z poważnego (choć z dużą dozą dowcipu) potraktowania dziecka-słuchacza. Zarówno w sferze tekstowej jak i muzycznej, ale bez kompromisów w kwestiach artystycznych i technicznych. Te piosenki bawią, uczą i wspierają rozwój dziecka. Nie rażą przy tym nadmiernym infantylizmem. Mimo że są skierowane do najmłodszych, z przyjemnością słuchają ich również dorośli.

Trochę o artystce:

Izabela Byra: autorka tekstów, kompozytorka. Wokalistka zespołów Warsaw Afrobeat Orchestra, Żywiołak, Village Kollektiv,. Laureatka wielu nagród, w tym Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Wystąpiła na wielu festiwalach w Polsce i za granicą: Festiwal Czterech Kultur, Opener, Pustye Holmy i in. Śpiewa również tradycyjnym – „białym głosem”. W marcu 2015 formacja Warsaw Afrobeat Orchestra wydała płytę w Ubiquity Records w USA, wytwórni specjalizującej się w muzyce korzeni.

  • Muzyka
  • TCK w Opatowicach
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt