26
Piątek
Kwiecień
godz. 18:00

ART DOC: Wykład prof. Irmy Koziny i seans filmu „Impresjoniści” | DKF

Impresjonizm – subiektywna impresja czy perfekcyjny realizm w widzeniu świata.

Często malarze impresjonistyczni postrzegani są jako rewolucjoniści w sztuce nowoczesnej, którzy doprowadzili do zerwania z tradycją odzwierciedlania rzeczywistości i zaproponowali subiektywne patrzenie na świat. Jednak bliższe przyjrzenie się twórczości takich artystów, jak Claude Monet czy Edgar Degas, może prowadzić do odmiennych wniosków. W wykładzie poprzedzającym projekcję filmu prof. dr hab. Irma Kozina spróbuje przekonać słuchaczy o dążeniu impresjonistów do stworzenia wizji świata opartej na precyzyjnym studium światła słonecznego oraz ruchu.

Obrazy Pierre’a Bonnarda osiągają dziś milionowe kwoty. Na wielu z nich pojawia się tajemnicza i elektryzująca swoją urodą postać kobiety – Marthe. Kim była? Jaką rolę odgrywała w jego życiu? Zobacz pełne emocji sceny z życia prywatnego Bonnarda. Jego pasję i słabości, które odbierały mu trzeźwość myślenia, ale inspirowały twórczość, która zachwyca do dziś.

Seans poprzedzi wykład znawczyni sztuki prof. Irmy Koziny.

Koordynatorki: Aleksandra Jasiurkowska, Katarzyna Filak

  • Film+ Wykład
  • Sala widowiskowa, TCK w Centrum
  • Dorośli, Seniorzy
  • Bilety: 18/14 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt