11
Piątek
Czerwiec
godz. 17:00

Eko Kraina 2021: Woda/ Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa jest jednym z najbardziej znanych na świecie cudów natury. Zwierzęta i rośliny, tworzące ten piękny i niezwykły ekosystem od lat zachwycają każdego, kto ogląda Rafę na żywo bądź poprzez różne kanały komunikacji medialnej.
Rafa, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, ma również duże znaczenie z punktu widzenia ekologii. Jest to bowiem wskaźnik czystości i temperatury wody, którego nie można oszukać czy też dowolnie programować. Jeśli temperatura wody jest zbyt wysoka lub znajduje się w niej wiele zanieczyszczeń, Rafa obumiera – co najlepiej obrazuje utrata koloru tego cudu natury.


Aby ukazać jak ważne jest istnienie Rafy, a także dbanie o środowisko naturalne, Tarnogórskie Centrum Kultury przygotowało w holu budynku głównego instalację artystyczną z… plastiku! Butelki oraz plastikowe elementy, ułożone w fantazyjne kształty Rafy, mają ukazywać ważne problemy, z jakimi zmaga się współczesny świat. Są to między innymi: nadmiar i wszechobecność plastiku, ocieplenie klimatu, wzrost poziomu zanieczyszczenia wód. Poprzez naszą instalację chcemy zwrócić uwagę na aktualne problemy związane z ochroną środowiska. Rafa nawiązuje również do tematu przewodniego tegorocznej Eko Krainy, jakim jest woda.


Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykłego, upcyclingowego tworu naszych wyobraźni. Instalacja będzie możliwa do odwiedzenia w godzinach pracy TCK do dnia 25 czerwca 2021.

—–

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Sponsorem są Spółki z Grupy Veolia: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz Veolia Południe Spółka z o.o.

Ciekawostki o wodzie (ulotka do pobrania).

  • Sztuka
  • Hol TCK
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt