16
Środa
Czerwiec
godz. 10:00

Eko Kraina 2021: Woda/ „Woda i ekologia”/wykład +warsztaty

Czy wiesz, ile potrzeba wody, aby wyprodukować jeden t-shirt, tabliczkę czekolady czy samochód? I jakie to ma znaczenie dla środowiska naturalnego? Które gałęzie przemysłu najbardziej zatruwają otaczający nas świat i co każdy z nas może zrobić, aby choć trochę odciążyć przyrodę w codziennych zmaganiach z nadużyciem wykorzystywania wody na świecie? Na to oraz inne pytania spróbują odpowiedzieć nam edukatorzy ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty z Katowic, którzy poprzez aktywizujący wykład oraz warsztaty dla młodzieży, przybliżą nam najważniejsze aspekty ekologiczne najcenniejszego związku chemicznego na Ziemi.

Logotyp przedstawiający napis zielony Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i okrągła zieloną ramkę. W ramce znajduje się ilustracja łodygi z trzema liśćmi - żółtym, zielonym, i niebieskim.

Do wyboru warsztaty w godzinach:

  • 10- 10:45
  • 11:15- 12:00
  • 12:30-13:15 (brak wolnych miejsc)

——

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Zdjęcie przedstawia logotypy

Sponsorem są Spółki z Grupy Veolia: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz Veolia Południe Spółka z o.o.

Ciekawostki o wodzie (ulotka do pobrania).

  • Wykład
  • Sala widowiskowa
  • Młodzież
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt