20
Środa
Marzec
godz. 10:00

Film „Potop Redivivus” | MKO

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie filmowe – pokaz odrestaurowanego cyfrowo arcydzieła polskiej kinematografii w reżyserii Jerzego Hoffmana.

„Potop Redivivus”, czyli „Potop odrodzony” po 50 latach od premiery powróci na duży ekran 20 marca o 10:00 w Miejskim Kinie Olbrzym w Tarnogórskim Centrum Kultury.

W pełni zrekonstruowany film, który w oryginale ma 315 minut został znacznie skrócony do 185 minut i jest swoistą kondensacją monumentalnego dzieła, w którym udało się pomieścić wszystkie istotne wątki narracyjne.

Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć ekranizację słynnej powieści Henryka Sinkiewicza, która zajmuje szczególne miejsce w historii polskiego kina. Do dzisiaj „Potop” znajduje się w czołówce największych hitów frekwencyjnych – w kinach dzieło to obejrzało 27,5 miliona widzów, co dla współczesnego filmu jest wynikiem nieosiągalnym. Do filmu zrealizowanego za zawrotną kwotę 100 milionów złotych, zdjęcia trwały 535 dni. W produkcji udział wzięło 400 aktorów i kilka tysięcy statystów.

„Potop” zdobył między innymi trzy Złote Lwy na festiwalu filmowym w Gdyni, w tym dla najlepszego filmu oraz nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Seans filmowy skierowany jest zarówno do widzów indywidualnych jak i do grup zorganizowanych. Zachęcamy do udziału szczególnie uczniów szkół, miłośników literatury Henryka Sienkiewicza i filmów Jerzego Hoffmana.

Rezerwacji miejsc dla grup zorganizowanych można dokonywać pod numerem (32) 285 27 34 wew. 15

Bilety: 18 zł (normalny) / 14 zł (ulgowy) / 13 zł (grupowy)
Sugerowany wiek widza: 12+
Bilety w sprzedaży od 8 marca

Koordynatorki: Aleksandra Jasiurkowska, Katarzyna Filak

O filmie:

Lata 1655-1660, okres najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną (Małgorzata Braunek) chorąży orszański Andrzej Kmicic (Daniel Olbrychski) opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy, porywa księcia Bogusława (Leszek Teleszyński), by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza, ale Radziwiłł ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia, Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna: https://www.youtube.com/watch?v=F1RySnrp1Es

Jak odnawiano „Potop”: https://www.youtube.com/watch?v=0dGFycoslL8

  • Film
  • Sala widowiskowa, TCK w Centrum
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 18/14/13 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt