13
Sobota
Kwiecień
godz. 10:00

Jakoś to będzie – warsztaty improwizacji teatralnej

Ni to kabaret ni to stand-up, improwizacja to… życie. Improwizacja sceniczna to forma teatralna, w której grający aktorzy nie mają scenariusza. Akcja tworzy się na scenie, na podstawie inspiracji zebranych od publiczności. Każdy występ jest inny, jest wiele okazji do śmiechu, poziom spontaniczności sięga zenitu, a zarówno artyści jak i publiczność dobrze się bawią.

Brzmi zachęcająco? To się dobrze składa. Zanim kiedykolwiek (życzymy z całego serca!) wystąpicie na dużej scenie proponujemy Wam udział w warsztatach improwizacji scenicznej, podczas których przekonacie się na własnej skórze czym jest improwizacja, poznacie różne gry improwizacyjne, rozruszacie umysł i ciało, sięgniecie głęboko do pokładów swojej kreatywności i spontaniczności. Same korzyści! Dla kogo są warsztaty? Dla tych, którzy lubią się dobrze bawić! Jeśli zawsze chcieliście spróbować sił w tzw. „impro” i potrenować jednocześnie kreatywność, spontaniczność i komunikację to polecamy się! Poćwiczycie z nami słuchanie i uważność na innych, popracujecie nad pewnością siebie, nauczycie się współpracy i poznacie ciekawych ludzi. Nabyte kompetencje z pewnością pomogą Wam w życiu codziennym, bo przecież improwizacja to… życie.

Zajęcia prowadzą:

Michał Szendzielorz, który improwizacji uczy się w szkole “Impro Silesia” i jest w trakcie piątego poziomu “wtajemniczenia” w świat impro.

Na co dzień pracuje w firmie produkcyjnej oraz prowadzi warsztaty biznesowe ale po pracy zamienia biuro i sale szkoleniowe na scenę. Od pewnego czasu mocno zajarany impro i życiem scenicznym i dużo temu poświęca. Impro pozwala mu wyzwolić uwięzione pokłady spontaniczności i kreatywności.

Ma przyjemność grać w duecie Larmo oraz w nowo powstałej grupie Ławica. Ćwiczy i występuje również z innymi improwizatorami ze Śląska.

Te warsztaty to połączenie jego dwóch pasji: impro oraz wspieranie innych w rozwoju.

Mateusz Rejmaniak. Jego życie to improwizacja.

Doświadczenie zdobyte na scenie wykorzystuje w codziennym życiu i vice versa, to czego doświadcza kształtuje jego sceniczną osobowość.

Z improwizacją spotyka się na co dzień: w domu – kiedy gotuje coś z niczego, w pracy – kiedy po raz kolejny nie dotrze na czas, w kontakcie z pasją – kiedy chwyta ulubiony instrument, czy chociażby przy zderzeniu z rzeczywistością, kiedy wydatki wywleką puste kieszenie na lewą stronę.

Człowiek chaos – z pozoru zrównoważony, na zewnątrz otoczony twórczym chaosem (można pomylić z bałaganem) a wypełniony gonitwą myśli wszelakich.

Kiedy staje na scenie, stara się ten intelektualny galimatias ujarzmić i natchnąć scenicznym życiem.

Larmo – scenę traktuje jako medium do wyrażania siebie w formie nieskrępowanej, co czyni aktualnie wraz ze scenicznym partnerem w duecie Larmo, jak również biorąc udział w zakrojonych na szeroką skalę kooperacjach z innymi uczestnikami sceny improwizacji.

Wstęp wolny (darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK)
Szacowany czas trwania: 4 godziny

Koordynator: Bolesław Kowalski

  • Inne+ Teatr+ Warsztaty
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym", TCK w Centrum
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt