20
Środa
Kwiecień
godz. 20:00

„kierunek MUZYKA”: Olek König – Człowiek-orkiestra

Tuż przed wiosennymi koncertami Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej w Tarnogórskim Centrum Kultury (dla przypomnienia mowa o 6 i 7 maja – serdecznie polecamy!) w ogniu pytań prowadzących „kierunek MUZYKA” znajdzie się zakochany w Tarnowskich Górach i Górnym Śląsku, człowiek-instytucja, lider, dyrygent, puzonista – Olek König! Będziemy mieć okazję wypytać Olka między innymi o początki jego przygody muzycznej, o to jak to jest występować tyłem do publiczności i który utwór był „najtwardszym orzechem do zgryzienia” dla Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej?

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Zapraszamy wszystkich chętnych na widownię sali kameralnej TCK. Jednocześnie spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale TCK na YouTube. W obydwu przypadkach będzie możliwość zadać pytanie naszemu zacnemu gościowi.

Wstęp wolny (darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK).

Olek König: absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i II LO im. St. Staszica w Tarnowskich Górach. Współtwórca marki i były prezes firmy Café Silesia – Gryfny Kafyj. Muzyk, dyrygent Kamiliańskiej Orkiestry Dętej oraz puzonista i współzałożyciel zespołu Silesian Brass Quartet. Laureat Nagród Burmistrza w dziedzinie kultury w Tarnowskich Górach i Miasteczku Śląskim oraz Statuetki Opery Śląskiej jako „Mecenas Opery”. Były Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach oraz inicjator wielu akcji społecznych i charytatywnych. Instrumentalista wielu orkiestr dętych na Śląsku i w Małopolsce.

  • Spotkanie
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt