04
Środa
Marzec
godz. 18:00

Wykład i dyskusja w ramach klubu dyskusyjno-filozoficznego COGITO: Różne oblicza feminizmu

Feminizm kojarzy nam się z walką o prawa wyborcze, prawo do równych płac i sprawiedliwego traktowania kobiet w życiu społecznym, zawodowym i osobistym. Bardzo często spoglądamy na temat również z perspektywy manifestacji, odbywających się z okazji Dnia Kobiet, które przedstawiane są jako agresywne dochodzenie swoich racji przez kobiety. Jednak jest to jedno z wielu oblicz zjawiska, którego początki sięgają już II połowy XVIII wieku.
Podczas kolejnego spotkania klubu dyskusyjno-filozoficznego COGITO spojrzymy na temat z szerokiej perspektywy. Inspirując się książką Marion Woodman „Świadoma kobiecość” przyjrzymy się myślom kobiet i o kobietach, wykraczającym poza patriarchalne poglądy zdominowane przez pierwiastek władzy.
Zachęcamy do dyskusji i podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat feminizmu. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem, szczególnie młodzież.


Spotkanie poprowadzi dr hab. Mirosław Piróg – adiunkt w Instytucie Filozofii UŚ.

  • Edukacja+ Spotkanie+ Wykład
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 6/7,50 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt