12
Piątek
Kwiecień
godz. 18:00

Koncert Jubileuszowy – 10 urodziny Chóru Fresco

To już 10 lat działalności jednego z najbardziej utytułowanych chórów w Tarnowskich Górach. Mowa oczywiście o chórze Fresco, który dumnie od dekady reprezentuje nasze miasto w kraju i za granicą stale szukając nowych, świeżych brzmień. W repertuarze chóru znajdują się zarówno pieśni sakralne, jak i świeckie, utwory musicalowe, operowe oraz aranżacje piosenek rozrywkowych. Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert, podczas którego chór zaśpiewa dla Państwa m.in. Lacrimosa – V. A. Mozarta; Va penciero – Guseppe Verdiego; „Nothing’s Gonna Change My Love for You” Glenna Medeirosa; „Africa” grupy Toto; „Over the Rainbow” – Harolda Arlena oraz „Waka waka” Shakiry. Tego nie można przegapić!

Historia Chóru Fresco
Chór Fresco powstał we wrześniu 2013 roku jako Młodzieżowy Chór Kameralny, z misją poszukiwania nowych brzmień i świeżości w repertuarze. Ich repertuar obejmuje zarówno pieśni sakralne, ludowe, jak i utwory musicalowe oraz operowe. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu członkowie Fresco odbyli wiele koncertów i zdobyli liczne nagrody.

Fresco reprezentował Tarnowskie Góry na międzynarodowych scenach, m.in. w Hiszpanii i na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. W 2019 roku towarzyszył Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej podczas Wielkiej Gali w Krakowie. Ich występy były prezentowane przez ogólnopolskie stacje telewizyjne.

W lutym 2020 roku, z okazji 90-lecia Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, chór wystąpił z koncertem wraz z Akademicką Orkiestrą Dętą, wykonując Missa Brevis Jacoba de Haan w katowickim kościele mariackim.

Chór Fresco może poszczycić się kilkoma ważnymi nagrodami zarówno w konkursach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, m.in. w Hiszpanii. Założycielką i pierwszym dyrygentem chóru była Karolina Gołofit, a od 2019 roku funkcję dyrygenta pełni Jolanta Sznajder.

Repertuar:
1. Vangelis
2. Czego chcesz od nas Panie – Józef Świder
3. Pater noster – Jacek Glenc
4. Lacrimosa  – V. A. Mozart
5. Va penciero – Guseppe Verdi
6. Alleluja  -Young
7. Laudate – Marek Raczyński
8. Glorian- Carole Stephens
9. Nothings gonna Change My Love for You
10. Cancan – Jacobe Offenbach – Cancan z operetki „Orfeusz w piekle”
11. Africa Toto
12. Over the Rainbow – Harold Arlen
13. Mission impossible
14. Waka waka
15. The sound of Silence
16. West side story – L. Berstein

Koordynator: Rafał Tomulka

Zamiast kwiatów prosimy przynosić artykuły biurowe i plastyczne dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Ośrodka w Rusinowicach. Mile widziane także kolorowanki.

logo
  • Koncert
  • Sala widowiskowa, TCK w Centrum
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10 zł
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt