05
Niedziela
Grudzień
godz. 11:00

Kulturalne Mikołajki w TCK: spektakl „Zimowa przygoda” w wyk. Teatru Rabcio

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Mikołajem i rozdanie prezentów. Prezenty prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz zaznaczyć godzinę w której chcielibyście żeby prezent został rozdany i dostarczyć wcześniej do TCK.

Teatr Rabcio z Rabki Zdrój.

Gdy za oknem pada śnieg, a Babcia zrobiła już ciepłe rękawiczki i szaliki dla całej rodziny, największym marzeniem dzieci jest zabawa na śniegu. A najlepszą zabawą jest ulepienie bałwanka – z czarnymi oczkami, guzikami i marchewkowym nosem. Ale nasi bohaterowie dali coś jeszcze – dali Bałwankowi SERCE. Lecz bywa, że niektóre zabawy źle się kończą – szczególnie gdy podczas ślizgania wpada się pod motor – i to motor Dziadka. Na szczęście – gdy jest się Bałwankiem – można się poskładać, a brakującego nosa poszukać u Przekupki – byle by nie był to burak, pietruszka lub cebula. Jednak po każdym wypadku wizyta u lekarza jest konieczna. A lekarz zmierzy temperaturę, prześwietli i zbada wzrok. A na koniec zaleci naukę w szkole muzycznej…Tylko jak tu zagrać na tak dziwnym instrumencie? Z której strony dmuchać? Ale najważniejsze dopiero ma się wydarzyć. Nasz Bałwanek oddaje swoje serce Pawłowi, podwórkowemu łobuziakowi, lecz tutaj nie zdradzimy, co z tego wyniknie. Zima jest piękna. A kto nie wierzy, nich przyjdzie i zobaczy.

Czas trwania: 60 minut
Spektakl dla dzieci od 3 lat

reżyseria – Dariusz Wiktorowicz
scenografia – Barbara Wójcik – Wiktorowicz
dekoracje i lalki – Janina Handzel – Karpus, Eliza Wtorkiewicz – Kaleta, Piotr Piotrowski
muzyka – Michał Makulski
realizacja światła – Bogusław Handzel
realizacja dźwięku – Gabriel Gacek

obsada
Urszula Tylek – Stefania, Bałwanek
Agnieszka Kwiatkowska – Babcia, Balwanek, Przekupka, Lekarz
Piotr Serafin – Dziadek, Paweł, Kominiarczyk
Ewelina Klocek – Zosia, Bałwanek
Krystyna Kachel – Zosia, Bałwanek
Łukasz Łęcki – Jurek, Bałwanek

TCK informuje, że wprowadza dodatkową pulę 50% miejsc na widowni, nie wliczonych do limitu, przeznaczonych wyłącznie dla osób POSIADAJĄCYCH Unijny Certyfikat Covid. Bilety z puli dostępne będą WYŁACZNIE w kasie TCK ZA OKAZANIEM imiennego Certyfikatu w wersji papierowej lub na urządzeniu mobilnym.

  • Teatr
  • Sala widowiskowa
  • Dzieci
  • Bilety: 16/20 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt