22
Niedziela
Maj
godz. 11:00

Niedzielny poranek z bajką: „Pinokio”

Spektakl w wykonaniu Teatru Lalek RABCIO z Rabki-Zdroju.

Drewniany pajac, który stał się człowiekiem, skończył   131 lat! Urodził się we Włoszech i mimo wieku wciąż jest młody, wciąż niepoprawny, przyciągający widzów oraz czytelników. „Pinokio” to jedna z najbardziej znanych powieści dla dzieci, która kształtuje wyobraźnię dzieci i jest źródłem wielu inspiracji teatralnych i literackich.

      Większość dzieci zna opowieść o Pinokiu, szeptaną przez rodziców „do poduszki”. Być może śniły o  wspaniałych i niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach, w których igrało się ze śmiercią, ale też o tych dziecięcych, wiodących do Krainy Zabawek pokusach i pragnieniach. Pewnie też każdy dorosły  człowiek w zakamarkach swej pamięci zachowuje chociażby fragment niezwykłych losów  wymyślonych przez Carla Collodiego.

    „Pinokio” to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się  z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet  będąc nimi – można  dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej  tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec?

    Pinokio jest moralitetem i współczesnym Odyseuszem, który szuka w podróży własnej drogi, a dobra wróżka niby  Anioł chroni chłopca . Pinokio żądny jest poznania świata, chętnie podejmuje  ryzykowne i  bezmyślne decyzje. Cierpi za każdym razem. Sztuka  odwołuje  się  do wyobraźni współczesnego widza. Z jednej strony wejście w  życie młodego, nieukształtowanego człowieka, z drugiej poważny temat odpowiedzialności i dojrzewania.

Spektakl dla dzieci od 4 lat
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 15 min. (bez przerwy)

Reżyseria – Jarosław Antoniuk
asystent reżysera – Piotr Serafin
scenografia – Eva Farkasová
dekoracje i lalki – Ewa Filochowska – Karwowska
muzyka – Bogdan Szczepański
realizacja światła – Bogusław Handzel
realizacja dźwięku – Gabriel Gacek

Obsada:

Pinokio – Krystyna Kachel
Dżepetto, Przechodzień I – Piotr Serafin
Wróżka, Przechodzień II – Ewelina Klocek
Kolombina, Lis – Agnieszka Kwiatkowska
Arlekin, Kot, Knot – Karol Krzystanek
Ogniojad, Gospodarz – Łukasz Łęcki
Adaptacja, reżyseria: Jarosław Antoniuk
Asystent reżysera: Piotr Serafin
Scenografia: Ewa Farkašova
Muzyka: Bogdan Szczepański

  • Teatr
  • Sala widowiskowa
  • Dzieci
  • Bilety: 20/25 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt