28
Czwartek
Lipiec
godz. 18:00

Opera „Giulio Cesare” (organizatorzy TCK i Handel Opera Academy)

Giulio Cesare jest bez wątpienia jedną z najczęściej wystawianych oper Georga Friedricha Händla. Jest ona kwintesencją geniuszu kompozytora, w której to zabiera nas w podróż poprzez najsłodszą, najpiękniejszą, najszczęśliwszą, ale i najsmutniejszą muzykę kiedykolwiek napisaną. Historia ma miejsce w Starożytnym Egipcie i opowiada o miłości Cezara i Kleopatry, o nienawiści pomiędzy Kleopatrą i jej bratem Ptolemeuszem, o romansie Ptolemeusza, Achilli i Kornelii oraz o zemście Sesto, syna Kornelii. Jednym słowem – barokowy dramat w całej swej okazałości.

Wystawienie opery będzie zwieńczeniem miesięcznego projektu Handel Opera Academy – akademii operowej dedykowanej dziełom Handla, w której to wezmą udział młodzi artyści z całego świata. Od początku lipca, dzień w dzień będą pracować będą pracować w progach naszej instytucji nad przygotowaniami do występu, brać udział w warsztatach mistrzowskich z najlepszymi wykonawcami muzyki dawnej, doskonalić swoje umiejętności zarówno wokalno-aktorskie, jak i technikę gry na instrumentach historycznych. Operą dyryguje hiszpański skrzypek Enrique Gomez-Cabrero Fernandez, który w Polsce wystawił już dwie pra-premiery oper: Giove in Argo Lottiego oraz Issipile Bioniego.

La Villanesca [orkiestra]

Dyrygent: Enrique Gomez-Cabrero Fernandez

  • Koncert+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 5 pln
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt