18
Środa
Październik
godz. 10:00

Pnioki, Krzoki i Ptoki. Wszyscy to i tak Repcioki / TCK w Reptach Śląskich

Międzypokoleniowy projekt „Pnioki, Krzoki i Ptoki. Wszyscy to i tak Repcioki” ma na celu ukazanie różnorodności mieszkańców Rept Śląskich, zwanych Repciokami. Mieszkańców można podzielić na trzy grupy: pnioki (mieszkańcy Rept Śląskich, którzy przekazują swoje dziedzictwo z pokolenia na pokolenie), krzoki (mieszkańcy, którzy niedawno dołączyli do tej społeczności) oraz ptoki (mieszkańcy, którzy przybyli tu z dala i mogą w przyszłości opuścić to miejsce).

Poprzez ten projekt, Tarnogórskie Centrum Kultury stara się przedstawić bogatą historię Rept Śląskich – najstarszej dzielnicy Tarnowskich Gór oraz zainteresować nią mieszkańców Tarnowskich Gór i okolicznych miejscowości. W ramach inicjatywy planowane są warsztaty z młodzieżą i seniorami, spotkania z lokalnymi mieszkańcami, spacery, wywiady z najstarszymi mieszkańcami Rept Śląskich oraz zbieranie archiwalnych fotografii, aby zachować i promować dziedzictwo tego regionu.

Wydarzenia w ramach projektu:

Wstęp wolny.

Pomysł i koordynacja projektu: Justyna Kosmała.

Wydarzenie wspierane przez program Spójnik, realizowany w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Inne+ Spacer+ Spotkanie+ Warsztaty
  • SP nr 10 przy ul. Zacisznej 17, TCK w Reptach Śląskich
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt