19
Piątek
Kwiecień
godz. 18:00

Prelekcja Diany Dąbrowskiej i pokaz filmu „Anatomia Upadku” | DKF

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: „Czy to zrobiła?”.

2023 | Francja | reż. J. Triet | czas trwania – 210 min. | dramat, kryminał, thriller | 18+ | NAPISY

Prelekcję przed seansem i dyskusję po seansie poprowadzi filmoznawczyni Diana Dąbrowska.

Diana Dąbrowska – filmoznawczyni związana z filmową Łodzią, krytyczka filmowa, animatorka kultury, wykładowczyni Uniwersytetu Łódzkiego, organizatorka przeglądów i festiwali filmowych (m.in. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi, Octopus Film Festival w Gdańsku, Łódzkie Wytwórnia Kultury: Tradycja, Edukacja, Kreacja). Publikuje na łamach Filmwebu, Miesięcznika Kino, Miesięcznika ZNAK, Ekranów, a także w tomach zbiorowych (np. współautorka rozdziału o włoskim kinie lat 80. i 90., w wydawanej przez Universitas nowej „Historii Kina” / tom IV). Współredaktorka publikacji naukowej (razem z dr Anną Miller-Klejsą) “Kino włoskie po 1980 roku” (Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego, 2018). Od 2021 prowadzi w sieci dwa projekty edukacyjne (podcasty/e-lekcje): „ACCADEMIA WŁOSKIEGO KINA” oraz „KIEŚLOWSKI 2.0 – Nauka o filmie poprzez twórczość K. Kieślowskiego”. Laureatka Nagrody „Kino Mówi” podczas 5. edycji Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi (2014) oraz Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa (2018) za promocję kultury włoskiej ze szczególnym uwzględnieniem kina. W 2022 roku otrzymała Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krytyka filmowa”. Zdobywczyni II miejsca w prestiżowym Konkursie o nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2020) oraz Nagrody Publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowym organizowanym przez Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych (2020). Od 2019 roku dyrektor artystyczna festiwalu filmowego w Sokołowsku „Hommage a Kieślowski”.

Koordynatorki: Aleksandra Jasiurkowska, Katarzyna Filak

  • Film
  • Sala widowiskowa, TCK w Centrum
  • Dorośli, Seniorzy
  • Bilety: 18/14 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt